Michał Mocek: trenerem dzieci nie można zostać z przypadku, nie da się tego oszukać

Michał Mocek, trener Akademii Piłkarskiej Młoda Warta oraz zawodnik seniorów Warty Śrem, który kilka dni temu został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Futsalu organizowanej przez Sekcję Wychowania Fizycznego i Sportu 15 Brygady Zmechanizowanej.

Czym jest dla Ciebie piłka nożna?

Czymś czego nie można opisać w kilku słowach! To wspaniały sport! Miliardy wspomnień, milion błędów i pomyłek, porażki i zwycięstwa, chwile załamania i powrotu, upadki i powstania, cierpliwość i pokora, nieustanna walka, chwile determinacji, chwile zwątpienia, łzy, radość, poświecenie, emocje, szczęście. Dla mnie to styl życia, hobby pasja, którą chce zarazić wszystkich swoich podopiecznych. Uprawiam ten sport od ponad 15 lat. Na boiskach spędzam minimum 10 godzin tygodniowo czy to jako trener czy zawodnik drużyny seniorskiej. Jest to źródło mojego szczęścia, źródło energii której potrzebuje każdego dnia. Ja ten sport kocham!

Lubisz pracę z dziećmi?

Tak, bardzo! Bardzo bardzo!

Dlaczego?

Praca z dziećmi jest dla mnie czymś wyjątkowym. Mając 17 lat rozpocząłem pracę z dziećmi jako asystent stawiając pierwsze kroki u obecnego Prezesa Warty. Po kilku treningach wiedziałem, że to kierunek w którym będę chciał się rozwijać, szkolić. Pokochałem to całym sercem. Na każdą kolejną jednostkę treningową czekam z niecierpliwością. Widząc uśmiech i radość dzieci przychodzących na kolejne treningi uświadamiasz sobie, że to dzięki Tobie jest ten uśmiech. Trenerem dzieci nie można zostać z przypadku. Na dłuższą metę nie da się tego oszukać. Entuzjazm w pracy z dziećmi jest kluczowy, a chęć rozwoju dzieci i samego siebie czymś naturalnym. Dlatego ciągle szukam nowości, wdrażam je w treningi i monitoruję efekty swojej pracy.

Tak jak wcześniej wspomniałem kocham to co robię, wkładam to całe swoje serce, chce zarazić swoją pasją, a pamiętajmy, że trenując dzieci nie rozwijasz ich tylko fizycznie, ale także kształtujesz ich charakter młodego człowieka. Sport kształtuje nas ludzi, nasz charakter, współpracy w grupie, wytrwałość w dążeniu do celu. Rozwija kreatywność czy samodzielność. Te cechy są potrzebne nie tylko w sporcie, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Będąc trenerem musisz pamiętać, że jesteś dla nich wzorem. Jest to dla mnie kolejna motywacja. Można by tu bardzo dużo opowiadać…

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.