Zmniejszenie korków według .Nowoczesna Śrem [ZDJĘCIA Szymon Mądry]

Zmniejszenie korków według .Nowoczesna Śrem (foto. Szymon Mądry)
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

We wtorek, 14 listopada br. w Klubie RELAX odbyło się spotkanie mieszkańców Śremu z lokalnymi działaczami Nowoczesnej. Gościem spotkania była posłanka na Sejm RP Paulina Henning-Kloska.

Główny temat spotkania było przedstawienie propozycji mające wpłynąć na poprawę jakości życia mieszkańców, czyli m.in. rozwiązania komunikacyjne w gminie opracowane przez członków partii .Nowoczesna Śrem.

Wystąpienie z prezentacją przedstawił Paweł Wawrzyniak, który przedstawiał rozwiązania zmniejszające korki w Śremie. Pomysły niekiedy proste, w stylu: domalowanie pasa dla samochodów skręcających lub stworzenie prawoskrętu na rondach – takie rozwiązanie jest już na rondzie Powstańców Wielkopolskich (to z rowerem), gdzie kierowcy jadąc w od strony Nochowa / Leszna mogą bez problemu skręcić w ulice Mickiewicza.

Pojawiło się także rozwiązanie, które słychać od zawsze (takie mam wrażenie), czyli rondo na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa, 1 Maja i Grunwaldzka (przy markecie LIDL).

Podczas prezentacji była mowa także o obwodnicy miasta, skrzyżowaniu przy galerii Polonia oraz ścieżkach rowerowych.

Po zakończeniu prezentowania rozwiązań drogowych głos zabrała posłanka na Sejm RP Paulina Hennig-Kloska, więc nie zabrakło zagadnień z ogólnopolską polityką.

foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.