||

III Powiatowy Bieg Niepodległości w Śremie [ZDJĘCIA Szymon Mądry]

Już po raz trzeci w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie odbył się Powiatowy Bieg Niepodległościowy organizowany przez Starostę Śremskiego oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Dzień niestety nie należał to pogodnych i słonecznych – do tej pory tylko taka pogoda była podczas biegów, jednak w tym roku organizatorzy i uczestnicy musieli się zmierzyć także ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Po godzinie 14:00 rozpoczęła się rozgrzewka Fitness Śremski Sport, którą poprowadziła Sylwia Sapuła. Zaraz po niej na starcie pojawili się pierwszy uczestnicy, czyli dzieci i młodzież w kategoriach wiekowych oraz rodzice młodych biegaczy, którzy chyba najbardziej przeżywają emocje sportowe.

Kolejne biegi to był już zmagania dorosłych uczestników na dwóch dystansach: 2,5 km (rekreacyjny) oraz 5 km z pomiarem czasowym. Tutaj startowała już znaczna liczba uczestników: amatorów i zawodowców, także przebranych w barwy narodowe.

Wyniki poszczególnych zawodników: https://plus-timing.pl/doc-pt/wynikipdf/2017-11-11-Srem/wyniki_open.pdf

Po zakończeniu biegów odbyła się dekoracja zwycięzców pod pomnikiem Dobosza, która odbyła się już w trudnych warunkach atmosferycznych i bardzo szybko, dlatego nie przyznano nagród za najlepsze stroje w barwach narodowych. Lista nagrodzonych jest opublikowana na stronie www.powiat-srem.pl, a nagrody będzie można odbierać w Starostwie Powiatowym w Śremie.

foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.