Michał Mocek podsumował rundę jesienną Młodzików Warty Śrem

Rundę jesienną zakończyli Młodziki D2 Warty Śrem. Rocznik 2006 w sezonie 2017/2018 reprezentują dwa zespoły. Trener Michał Mocek podzielił swój zespół na Wartę Niebieską i Wartę Białą.

Warta Śrem Niebieska reprezentowała swoje miasto na szczeblu III ligowym w grupie 2. Niebiescy rozegrali łącznie 10 spotkań w których uzyskali łącznie 22 punkty. Z boiska schodzili aż siedmiokrotnie jako zwycięzcy, jeden raz zremisowali, a tylko dwukrotnie schodzili pokonani. Ostatecznie zajęli wysokie drugie miejsce, tracąc zaledwie dwa punkty do lidera.

O podsumowanie zespół Niebieskich poprosiliśmy samego trenera:

Można śmiało powiedzieć, że mamy za sobą całkiem udaną rundę. Drużyna na boisku prezentowała bardzo wysoki poziom, grając przyjemną piłkę dla oka. Widać w zespole ogromny potencjał, który z tygodnia na trening, z meczu na meczu widać gołym okiem. Gra ofensywna wygląda coraz lepiej bo bramki strzelamy po pięknych akcjach, pracować musimy nad grą w obronie bo tutaj tracimy bramki w zbyt łatwy sposób.

Zespół Warty Śrem Białych swoje pierwsze spotkania w swojej piłkarskiej karierze rozgrywali również w III lidze grupy 4. Warto dodać, że zespół składa się głównie z chłopaków którzy swoją przygodę z piłką dopiero zaczynają. Druga drużyna trenera Michała Mocka, ma za sobą bardzo ciężką rundę. Po pierwsze na treningach zostawili sporo nie tylko wylanych potów, ale także nerwów. Początki każdego piłkarza nie należą do ulubionych. Trzeba mieć nerwy ze stali, posiadać wyjątkowo mocną wiarę w siebie. Po tej rundzie można śmiało powiedzieć, że każdy z nich ma te cechy. Mimo małej ilości wygranych spotkań zespół nie poddaje się, a wręcz przeciwnie każdą porażkę traktują jako nowe doświadczenie i krok bliżej do sukcesu.

Oba zespoły są dla trenera równie ważne dlatego poprosiliśmy go również o krótką wypowiedź na temat Warty Białej:

Jest to zespół, który potrzebuję czasu. Mimo zaangażowania jesteśmy na początku piramidy szkoleniowej, zaczynamy od elementów podstawowych, które są fundamentami w kolejnych etapach. Brawa i słowa uznania za ich cierpliwość oraz siłę psychiczną, bo mimo porażek zespół przychodzi systematycznie na każdy trening dążąc do wyznaczonego celu.

Podsumowując drużynę rocznika 2006 można śmiało powiedzieć, że rośnie nam ciekawy zespół pod względem sportowym jak i mentalnym. Zawodnicy jak i zawodniczki wraz z trenerem mają wspólny cel, wspólne plany, a co najważniejsze patrzą na piłkarski świat przez te same soczewki.

Bardzo dziękuję obu ekipą za godne, warte uwagi reprezentowanie naszego klubu, miasta. Jesteśmy podzieleni na dwa zespoły, ale jesteśmy jedną drużyną, która liczy łącznie 38 piłkarzy/piłkarek. Mamy wyznaczony cel, który realizujemy podczas każdego treningu. Nie ukrywam, że po tej rundzie jestem bardzo zadowolony, dumny z zrealizowanych planów, postępów. Pozostaje jednak niedosyt po tym jak nie udało się awansować do ligi wyżej, jednak nie wynik jest tu najważniejszym a postępy, które widać.

Czekając na kolejną rundę oprócz treningów będziemy brać udział w turniejach organizowanych w całej Wielkopolsce. Przy okazji szczególne podziękowania dla kierownika zespołu Pana Tomka Cieślaka oraz dla najwspanialszych rodziców, za zaangażowanie, poświęcony czas oraz ogromne wsparcie oraz pomoc w organizacjach przeróżnych imprezach, a przede wszystkim meczach – trener Warty Michał Mocek.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.