|

Śremska Grupa Fotograficzna – drugie urodziny i piękna wystawa prac

Śremska Grupa Fotograficzna – drugie urodziny i piękna wystawa prac. Wczoraj, czyli 11 stycznia br. w Bibliotece Publicznej w Śremie odbył się wernisaż fotograficzny pod nazwą “Śrem i okolice w obiektywie Śremskiej Grupy Fotograficznej”.
W tym roku Śremska Grupa Fotograficzna obchodzi swoje drugie urodziny. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Śremie wystawione zostały prace przedstawiające nasze miasto z perspektywy właśnie aparatu. Autorami zdjęć są: Barbara Sokołowska, Irena Krzeszewska, Szymon Mądry, Piotr Szalony, Piotr Pieczykolan, Kamil Kasprzak i Michał Bachorz. Wystawę można oglądać do 3 lutego. Zapraszamy!

Czym jest dla Ciebie Śremska Grupa Fotograficzna ?

Z okazji drugich urodzin Śremskiej Grupy Fotograficznej zapytaliśmy jej założyciela , Szymona Mądrego o to, czym jest dla niego grupa oraz co skłoniło go do jej założenia.

Czym jest dla Ciebie Śremska Grupa Fotograficzna ?

Śremska Grupa Fotograficzna dla mnie jest odskocznią od spraw codziennych, poprzez zabranie w ręce aparatu staram się zatrzymać “tą chwilę” życia i otaczającej rzeczywistości, które bardzo szybko się zmienia. Każda osoba spacerująca np. po Śremie widzi jak szybko otoczenie się zmienia, na lepsze lub na gorsze…

Co skłoniło Cię do założenia Śremskiej Grupy Fotograficznej?

Cała przygoda zaczęła się od publikacji jednej ze śremskich gazet, która miała akcję fotograficzną “Focenie po Śremie” i kończyła się wystawą plenerową na deptaku w Śremie. Po wszystkim jednak było Mi mało… wtedy po raz pierwszy z moich słów padły słowa “Śremska Grupa Fotograficzna” i po małych początkowych zawirowaniach w styczniu 2017 roku obchodzimy 2 urodziny.

Śremska Grupa Fotograficzna to nie tylko osoby które wystawiały swoje zdjęcia, to także wiele osób które przesyła swoje zdjęcia za pomocą portalu społecznościowego do publikacji, za które DZIĘKUJEMY. Wiele osób jest w Śremie i okolicach, które interesują się fotografią ale mają wątpliwości, strach przed publikacją swoich prac – dzięki Śremskiej Grupy Fotograficznej może chociaż troszkę się odważą na pokazanie swoich prac i to się dzieje. Takie historie sprawiają że warto było założyć taką grupę.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.