Śremsong 2016 już w najbliższą niedzielę, 15 maja

W dniach od 15 do 22 maja 2016r. odbędzie się w Śremie XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej. Przegląd piosenek będzie odbywał się w auli Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie, przy ul. Staszica 1.

W Przeglądzie mogą brać udział: soliści, zespoły wokalno-instrumentalne oraz chóry reprezentujące przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe, parafie, ośrodki kultury oraz inne instytucje. Przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja – wykonują 1 utwór w czasie do 3 minut. Szkoły ponadgimnazjalne, uczelnie wyższe i chóry – 2 utwory w czasie do 6 minut. W każdej kategorii wiekowej jury przyzna wyróżnienia. a spośród wyróżnionych wybierze podmioty nominowane do Koncertu Galowego w sobotę 21 maja. Jury na Koncercie Galowym przyzna nagrody główne – Statuetki ŚREMSONGU. Gościem przeglądu będzie w tym roku zespół ,,SIEWCY LEDNICY”. Ich koncert zaplanowany jest na 20 maja. Aby uczestniczyć w Przeglądzie należy przesłać kartę zgłoszenia w terminie do 29 kwietnia 2016r. pod adres: e-mail: sekretariat@sremsong.pl. Program, regulamin, karta zgłoszenia na www.sremsong.pl

ŚREMSONG jest projektem katechetyczno-kulturalnym. Wzięło w nim udział do tej pory przeszło 30 tysięcy uczestników. Organizatorem Przeglądu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Śremie a współorganizatorem od tego roku Katolickie Centrum Edukacji i Kultury w Śremie. Tegoroczny Przegląd odbędzie się po wielu latach przerwy w auli KCEK – dawnego Klubu Odlewnika, gdzie przez 14 lat się odbywał. Mecenatem Przeglądu jest Gmina Śrem oraz Starostwo Powiatowe w Śremie. Organizowany jest on we współpracy z Dekanatem Śremskim. Przegląd odbywa się pod honorowym patronatem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Pana Adama Lewandowskiego Burmistrza Śremu oraz Pana Zenona Jahnsa Starosty Powiatu Śremskiego. Jego twórcą i animatorem jest katecheta Janusz T. Skotarczak.
Program XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej
15 maja (niedziela) godz. 16:00 Msza święta na rozpoczęcie,
kościół pofranciszkański
16 maja (poniedziałek) godz. 10:00 Prezentacje Przedszkoli
(Rejestracja Uczestników od godziny 9:00)
17 maja (wtorek) godz. 10:00 Prezentacje Szkół Podstawowych
(Rejestracja Uczestników od godziny 9:00)
18 maja (środa) godz. 10:00 Prezentacje Szkół Gimnazjalnych
(Rejestracja Uczestników od godziny 9:00)
19 maja (czwartek) godz. 10:00 Prezentacje Szkół Ponadgimnazjalnych
i Uczelni wyższych (Rejestracja Uczestników od godziny 9:00)
20 maja (piątek) godz. 19:00
Koncert Gościa:
Zespół ,,Siewcy Lednicy”
21 maja (sobota) godz. 17:00
W hołdzie św. Janowi Pawłowi II
Koncert Galowy 25-lecia ŚREMSONGU
22 maja ( niedziela) godz. 10:00 Msza święta na zakończenie,
kościół N.M.P. Wniebowziętej – Fara

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.