Jak w ostatniej chwili zaplanować udany urlop

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Urlop to taki czas w roku, na który czeka się z utęsknieniem, nierzadko kilka miesięcy do przodu planując sposób jego spędzenia. Najczęściej termin urlopu znany jest dużo wcześniej i można spokojnie wybrać wycieczkę do wymarzonego miejsca. Jednak  nawet najbardziej misterny plan potrafi się zawalić.

Zgodnie z przysłowiem: chcesz rozbawić Pana Boga to sobie coś zaplanuj, czasem zdarza się tak, że starannie planowany urlop w ostatniej chwili musi zostać odwołany. Można się złościć, można złorzeczyć, ale to niczego nie zmienia. Zdecydowanie lepiej jest wziąć sprawy w swoje ręce i postarać się uratować urlopowy wypoczynek. Nieprawda, że na ostatnią chwilę nie uda się załatwić niczego fajnego w dobrej cenie. Są przecież oferty last minute!

Last minute to nie jest, jak sądzą niektórzy, obniżka cen ze względu na obniżony poziom luksusu. To nic innego jak popularne wyprzedaże produktów ze zbliżającym się terminem przydatności do spożycia. W praktyce chodzi o to, że jeśli organizatorowi wczasów nie uda się zebrać określonej liczby chętnych a zbliża się termin wyjazdu, to woli on obniżyć cenę, by odzyskać chociaż część zainwestowanych pieniędzy (czarter samolotu, rezerwacja hotelu, opłacenie przewodnika lub pilota wycieczki), niż ponieść dotkliwe straty.

Dla ludzi, którzy organizują sobie wyjazd w przysłowiowej ostatniej chwili last minute jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Praktycznie cały świat stoi otworem, trzeba tylko umieć podejmować błyskawiczne decyzje. Przykładowo last minute w Turcji z biurem podróży Rainbow może być wspaniałą wyprawą połączoną z uprawianiem sportów wodnych i zwiedzaniem starożytnych zabytków, a nawet podążaniem śladami Marka Aureliusza i królowej Kleopatry. Turcy bardzo chętnie przyjmują turystów, w końcu to jedno z głównych źródeł ich utrzymania. Plaże tureckie w niczym nie ustępują plażom tropikalnym, hotele i ośrodki turystyczne są tak samo luksusowe, a woda w morzach tak samo ciepła. Można do woli pływać, nurkować, surfować. Specyficzny charakter kraju położonego na pograniczu Europy i Azji, niepowtarzalna turecka kultura oraz równie niepowtarzalna kuchnia to klucz do spędzenia udanego urlopu, a na pamiątkę można sobie przywieźć prawdziwy turecki dywan prosto z targu w Stambule.

Nie warto rozpaczać nad drobiazgowo zaplanowanymi wakacjami, plany można przełożyć na przyszły rok. A taka spontaniczna wyprawa nierzadko okazuje się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

//

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.