Zgłosił kradzież samochodu, który wcześniej pożyczył koledze

0
783

Policjanci prewencji w Dalewie zatrzymali do kontroli drogowej Daewoo Nubira, który został wcześniej zgłoszony jako kradziony. Zarówno zgłaszający kradzież, jak i sprawca okazali się kolegami, którzy wcześniej spożywali alkohol. Samochód nie był skradziony, a jedynie pożyczony po to, aby przywieźć jeszcze więcej alkoholu. Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego.
13 marca br., o godz. 20.44, dyżurny śremskiej Policji został telefonicznie powiadomiony o tym, że skradziono samochód marki Ford Mondeo koloru srebrnego typu kombi należący do mieszkańca gminy Śrem.

Wg zgłaszającego pojazd miał ukraść jego kolega, z którym był na imprezie i spożywał alkohol. Mieszkaniec gminy Śrem w związku z silnym upojeniem alkoholowym nie potrafił podać numerów rejestracyjnych od swojego auta.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci prewencji. Mundurowi w Dalewie zauważyli pojazd koloru srebrnego typu kombi. Zatrzymali więc auto do kontroli drogowej. Był to samochód marki Daewoo Nubira, a nie Ford Mondeo.

Jednak okazało się, że funkcjonariusze zatrzymali do kontroli właściwy pojazd. To właśnie Daewoo Nubira jest własnością zgłaszającego i to tym autem odjechał jego kolega, z którym podczas imprezy spożywał alkohol. Jak poinformował kierujący Daewoo Nubira, 37-letni mieszkaniec gminy Śrem, właściciel auta poprosił go, aby pojechał po alkohol. W związku z tym wziął on kluczyki i udał się do sklepu, aby spełnić prośbę kolegi.

Kierujący Daewoo Nubira był nietrzeźwy, poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,92 mg/l. Właściciel auta poddany takiemu samemu badaniu uzyskał wynik: 1,22 mg/l.

Okazało się też, iż 37-letni mieszkaniec gminy Śrem, który kierował Daewoo Nubira nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania, a podczas kontroli drogowej nie miał wymaganych dokumentów tj. dowodu rejestracyjnego i OC.

Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł19 marca o godz. 20:30 wyłączmy światło!
Następny artykułRuszyła budowa placu Street Workout w Parku Odlewników w Śremie
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here