Wczytywanie Wydarzenia
  • wydarzenie już minęło.

« Wszystkie Wydarzenia

V Śremskie Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca @ 12:00

1 marca odbędą się V Śremskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie organizowane przez Śremski Instytut Historii oraz Zespół Kameralny Capella Canta Brass ma charakter publiczny i jest skierowane do mieszkańców regionu.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.00 mszą świętą w kościele pw. Mądrości Bożej w Śremie. Po nabożeństwie, około godziny 13.00, uczestnicy przejdą pod pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego zlokalizowany w Parku Śremskich Odlewników, gdzie odbędzie się główna część obchodów.

Program uroczystości pod pomnikiem:
Przywitanie zgromadzonych gości.

Wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.

Prelekcja historyczna wygłoszona przez Wiktora Chicheła.

Wystąpienia zaproszonych gości.

Ceremonia złożenia kwiatów i zapalenia zniczy.

Odczytanie „Modlitwy partyzanckiej”.

Zakończenie uroczystości odśpiewaniem „Roty”.

Organizatorzy zwracają się z prośbą do oficjalnych delegacji o wcześniejsze zgłaszanie chęci złożenia wieńców, co umożliwi sprawne przeprowadzenie tej części ceremonii. Zachęca się również uczestników do przyniesienia flag narodowych i symboli patriotycznych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje: Tydzień Ziemi Śremskiej, Śremski Wywiad oraz Katolicki Śrem.

Śremski Instytut Historii

609 087 674

Zobacz witrynę internetową Organizator

Park Śremskich Odlewników w Śremie

Grunwaldzka
63-100 Śrem,
+ Mapa Google

Co o tym sądzisz?

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.