Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

« Wszystkie Wydarzenia

Poznaj wodór bez tajemnic – interaktywne miasteczko dla i młodszych

1 czerwca, 2023 @ 10:00 am 6:00 pm

Miasteczko wodorowe to interaktywne strefy, które sprawią, że  wiedza o wodorze przestanie być tajemnicą zarówno dla starszych, ale i tych młodszych uczestników imprezy. To właśnie dla nich przygotowaliśmy konkursy z nagrodami, quizy, eksperymenty naukowe, a także inne atrakcje, wśród których znajdą się robot humonaidalny. O atmosferę zadba niezawodny Profesor Wodór – postać, która dzięki swojej charyzmie każdego zachęci do pogłębiania swojej wodorowej wiedzy!

Do najbardziej imponujących eksponatów na pewno możemy zaliczyć technologiczną nowinkę, jaką jest model samochodu wodorowego, czyli samochód elektryczny, który zamiast baterii zasilany jest wodorem! Fascynuje już sam fakt, że prąd produkowany jest na pokładzie auta dzięki reakcji chemicznej wodoru z tlenem. Na miejscu nie zabraknie także robotów i generatorów prądu na wodór, a także stoisk naszych partnerów, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami, związanymi z korzystaniem z technologii wodorowej.

Będzie to doskonała szansa na poznanie tajników wodoru w towarzystwie nikogo innego, jak zwariowanego Profesora Wodora! Będzie to wyjątkowa gratka szczególnie dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy właśnie stoją przed wyborem swojej ścieżki zawodowej. Całość eventu jest bezpłatna i jest jedną z wielu inicjatyw Samorządu Województwa Wielkopolskiego w celu wdrażania gospodarki wodorowej.

Free

Urząd Miejski w Śremie

61 28 35 225

Zobacz witrynę: Organizator

REHAU Football Park

ul. Zamenhofa 20
Śrem, Wielkopolska 63-100 Poland
+ Google Map

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.