Wybuch w Manieczkach. Mieszkaniec czyścił komputer sprężonym powietrzem.

0
2149
Wybuch w Manieczkach. Mieszkaniec czyścił komputer sprężonym powietrzem.
Wybuch w Manieczkach. Mieszkaniec czyścił komputer sprężonym powietrzem.

W sobotę 19 grudnia wieczorem w Manieczkach w jednym z bloków przy ulicy Topolowej doszło do wybuchu. Mieszkaniec czyścił komputer sprężonym powietrzem z pojemnika ciśnieniowego. W pomieszczeniu paliła się świeczka – gaz wydobywający się z pojemnika doprowadził do powstania mieszanki wybuchowej.
W sobotę 19 grudnia 2015 około godziny 2030 dyżurny SKKP w Śremie odebrał zgłoszenie o eksplozji w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Topolowej w Manieczkach. Do działań zadysponował dwa zastępy z JRG Śrem.

Wybuch w Manieczkach. Wyrwane okno balkonowe z mieszkania

Na miejscu strażacy zastali wyrwane okno balkonowe z mieszkania na pierwszym piętrze które znajdowało się około 10 m od budynku. Widoczne pęknięcie na ścianie wewnętrznej około 20 cm od sufitu. Jedna osoba poszkodowana którą przewieziono do szpitala przed przybyciem PSP.

Osoba, która uległa poparzeniu przedmuchiwała komputer “sprężonym powietrzem” z pojemnika ciśnieniowego. Gaz wydobywajacy się z pojemnika stworzył mieszaninę wybuchową. Prace były wykonywane w zamkniętym pomieszczeniu w którym też stała zapalona świeczka – czego efektem był wybuch.

Waldemar Walkowiak, Komenda Powiatowa PSP w Śremie

zdjęcie: KP PSP Śrem

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPonad 200 uczestników wyganiało wspólnie jesienną depresję!
Następny artykułOgień z Betlejem w Śremie
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here