W dniach 28-31.05.2015 w Szczecinie na basenie Floating Arena Odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców.
Mistrzostwa były rozegrane w systemie przedpołudniowych eliminacji i popołudniowych finałów.

W mistrzostwach mieliśmy miły śremski akcent. Wzięła w nich udział wychowanka K.S. Wodnik Śrem, trenująca obecnie w Unii Oświęcim, Joanna Szczepanik. Specjalistka stylu motylkowego startowała na dystansach 200, 100, i 50 metrów. Ponadto wraz z koleżankami klubowymiz powodzeniem brała udział w sztafetach.

Joanna Szczepanik
Joanna Szczepanik

Asia zdobyła dwa brązowe medale na dystansach 200 i 100 m stylem motylkowym ( wynik na 100m motylkiem dał jej jednocześnie pierwsze miejsce i złoty medal wśród młodzieżowców 19-23 lat). Dystans 50m ukończyła ostatecznie w finale na szóstym miejscu. Swoim występem potwierdziła obecność w ścisłej czołówce stylu motylkowego w kraju.

W sztafetach 4×200 st dowolnym oraz 4×100 dowolnym wraz z koleżankami wywalczyła dwa brązy.

Joanna wykazała bardzo dobre przygotowanie. Przez ostatnie 1,5 borykała się z kontuzją stawu skokowego oraz licznymi chorobami i jej start w mistrzostwach to udany powrót do walki. Trzeba dodać ,że śremska pływaczka jest tegoroczną maturzystką i jak widać umiała pogodzić te dwa wielkie zadania (również w egzaminie dojrzałości uzyskała bardzo dobre wyniki).

Swoją dalszą karierę wiąże nadal z pływaniem. Pogodzenie studiów z treningami jest także wielkim wyzwaniem, z którym poradzi sobie z pewnością doskonale.

Joanna Szczepanik
Joanna Szczepanik

materiał dzięki uprzejmości KS Wodnik Śrem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.