Warta Śrem – Wiara Lecha Poznań. Wyjątkowa oprawa kibiców.

1
573

Już kilkanaście dni wcześniej wiadomo było, że to nie będzie zwykły mecz piłkarski. Zarówno nasza śremska drużyna, jak i zespół Wiary Lecha Poznań zachęcały z odpowiednim wyprzedzeniem do przybycia swoich sympatyków na Stadion Miejski w Śremie.

Fani nie zawiedli. Na śremskim stadionie dawno nie było tylu kibiców podczas rozgrywek sportowych. Naturalnie największym zainteresowaniem cieszyła się trybuna najbardziej zagorzałych kibiców Warty, na którą przybyli również… sympatycy Wiary Lecha Poznań, ale na stadionie było również sporo całych rodzin z dziećmi, którzy z ciekawością oglądali oprawę i gorący doping “Śremskich Fanatyków”.

Sam mecz mówiąc bardzo delikatnie nie był najlepszym widowiskiem. Bezbramkowy wynik oddaje chyba najlepiej obraz gry. Fakt, że taki wynik jest pierwszym w historii drużyny Wiary Lecha może świadczyć o tym, że sami piłkarze również mogli odczuć rangę spotkania (jak na Klasę Okręgowa), co wpłynęło na jakkość gry obydwu drużyn.

To, na co warto zwrócić uwagę, to dobra, chociaż czasami może zbyt nadgorliwa praca śremskiej policji, której ilość podczas meczu również nie była czymś naturalnym w Śremie. Spacerując po parku można było odczuć, że “gdzieś niedaleko” dzieje się coś wyjątkowego 🙂

Warta Śrem podziękowała kibicom za doping, Wiara Lecha Poznań podziękowała za wspólną zabawę. Całość odbyła się w zgodnej, w miare bezpiecznej atmosferze.

Brakuje takich meczy w Śremie. Brakuje takich emocji, dopingu, sportowego święta, które jeszcze kilka lat temu towarzyszyło śremskiej piłce w naszych “trzecioligowych” czasach. Czasach, w których całe rodziny przychodziły na stadion dopingować Wartę Śrem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here