St. sierż. Dawid Wojtkowski zgłoszony do udziału w plebiscycie Super Glina 2014

0
403

St. sierż. Dawid Wojtkowski został zgłoszony przez Komendę Powiatową Policji w Śremie to udziału w plebiscycie Super Glina 2014. Jest to młody policjant prewencji, w służbie jest od 2008 roku. Zaczynał w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym, a w 2014 roku awansował na stanowisko dzielnicowego.

Wśród policjantów prewencji wiedzie prym w ilości zatrzymanych przestępców na gorącym uczynku, ale jego specjalnością są różne akcje ratownicze.

Dwukrotnie w 2011 i 2012 roku otrzymał prestiżowe wyróżnienie jakim w garnizonie wielkopolskim jest „Kryształowa Gwiazda” przyznawana za ratowanie zdrowia i życia ludzkiego. A 28 listopada 2014r. został uhonorowany „Kryształową Gwiazdą ze Wstęgą” – wyróżnienie przyznaje się tym policjantom, którzy po raz kolejny uratowali życie ludzkie.

Był pozytywnym bohaterem materiałów w lokalnych mediach, a także artykułów w ogólnopolskim miesięczniku POLICJA 997 i regionalnym miesięczniku POLICJA W WIELKOPOLSCE.

Poza służbą od wielu już lat bierze udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych jako członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Książu Wlkp. W 2015 roku został odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Plebiscyt na najlepszego policjanta w Wielkopolsce organizowany jest przez Redakcję Głosu Wielkopolskiego i Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu.

St. sierż. Dawid Wojtkowski zgłoszony do udziału w plebiscycie Super Glina 2014
St. sierż. Dawid Wojtkowski zgłoszony do udziału w plebiscycie Super Glina 2014
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWolontariusze Fundacji “Dr Clown” z prezentem w śremskim szpitalu!
Następny artykułMobilne Muzeum Jana Pawła II na śremskim rynku
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here