Śremskie TBS sp. z o.o. zakończyło drugi etap budowy osiedla przy ul. Żurawiej

0
563

Śremskie TBS sp. z o.o. zakończyło drugi etap budowy osiedla przy ul. Żurawiej. Oficjalne oddanie budynków odbędzie się w dniu 19 sierpnia o godzinie 12:00.

W kolejnym etapie zostały wybudowane dwa bloki 20 rodzinne z trzema do wyboru rodzajami mieszkań tj.:

  • dwu pokojowe o powierzchni 40 m2
  • dwu pokojowe o powierzchni 47 m2
  • trzypokojowe o pow. ok. 51 m2 .
Śremskie TBS sp. z o.o. zakończyło drugi etap budowy osiedla przy ul. Żurawiej
Śremskie TBS sp. z o.o. zakończyło drugi etap budowy osiedla przy ul. Żurawiej

Mieszkańcy otrzymają mieszkania oddane do użytku „pod klucz”, tzn. wyposażone w białą armaturę, kuchenkę elektryczną, płytki i panele podłogowe oraz kompletne instalacje wodno-kanalizacyjne, elektryczne i centralnego ogrzewania. Mieszkania będą podpięte do sieci PEC najtańszego źródła ciepła. Dodatkowo do mieszkania przypisana jest piwnica, a wokół znajdują się przed budynkami obszerne parkingi. Ponadto istnieje również możliwość wynajęcia garażu – w każdym z budynków znajduje się ich sześć. Każde z mieszkanie posiada balkon, a atutem mieszkań, podkreślanym przez samych mieszkańców jest ich dobre rozplanowanie i przemyślane rozwiązania.
Osiedle mieszkaniowe przy ul. Żurawiej usytuowane jest w centrum Śremu w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala oraz Parku Miejskiego im. Wł. Puchalskiego, dzięki czemu mieszkańcy zyskują dogodny dostęp do infrastruktury handlowej, placówek przedszkolnych i szkolnych, a jednocześnie bezpieczną okolicę w oddaleniu od zgiełku miasta. Sąsiadujące tereny zielone z licznymi ścieżkami spacerowo-rowerowymi, zadowolą zarówno miłośników aktywnego wypoczynku, jak i osób ceniących spokój i wypoczynek na świeżym powietrzu.

Gmina Śrem sfinansowała partycypację dla 20 rodzin z zasobu komunalnego. Warunkiem skorzystania z oferty było złożenie wniosku, posiadanie dochodów pozwalających na opłacanie czynszu, wpłacenie kaucji oraz zwolnienie dotychczas zajmowanego mieszkania na rzecz Gminy.

W planie Śremskiego TBS jest budowa kolejnych pięciu budynków mieszkalnych na osiedlu przy ul Żurawiej w Śremie. Rozpoczęcie prac budowalnych wiosną 2019 roku.

materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miasta w Śremie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBudżet Obywatelski Śremu – znamy już numery projektów
Następny artykułSprzedawał nieletniemu marihuanę, przesłuchany w obecności ojca
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here