21 marca, w pierwszy dzień wiosny uczniowie klas pływackich Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Gimnazjaliści z „jedynki” uczestniczyli w spotkaniu z polskim olimpijczykiem Sławomirem Kuczko.

Utytułowany pływak, który reprezentował Polskę w 2012 roku na olimpiadzie w Londynie, specjalizował się w stylu klasycznym. Do niego należy niepobity dotychczas rekord Polski na 200m wynoszący 2:06,61s. Jest również mistrzem Europy z 2006 roku na tym dystansie. Pan Sławomir obecnie jest trenerem w klubie AZS AWF Warszawa. Jest także osobistym trenerem w pracy na lądzie najlepszego grzbiecisty Polski, Radosława Kawęckiego.

Przybył on wraz z Beatą Pożarowszczyk, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski a także wielokrotną mistrzynią Polski w ratownictwie wodnym.

Oboje zachęcali naszych zawodników do uprawiania pływania. Przybyli także z propozycją udziału w obozie sportowym, organizowanym właśnie przez nich . Pod okiem jeszcze jednej polskiej olimpijki( z Pekinu) Joanny Budzis oraz wielokrotnego mistrza Polski w stylu motylkowym, Marcina Babuchowskiego nasi zawodnicy będą mogli doskonalić technikę czterech stylów pływackich.

Pan Sławomir wraz z Panią Beatą, cierpliwie odpowiadali na wiele pytań śremskich pływaków, rozdawali autografy a także stawali do wspólnych fotek.

KS Wodnik Śrem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.