Ruszyła budowa placu Street Workout w Parku Odlewników w Śremie

0
348

Rozpoczęła się budowa placu do Street Workoutu w Śremie, który powstanie w Parku Odlewników. Przypomnijmy, iż projekt zgłoszony przez Krzysztofa Lewandowskiego zajął trzecie miejsce na liście projektów lokalnych miejskich w śremskim Budżecie Obywatelskim.

Ruszyła budowa placu Street Workout w Parku Odlewników w Śremie

W listopadzie 2015r. zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Śremu. Zwyciężyły projekty boiska wielofunkcyjnego w Nochowie, kreatywny plac zabaw przy przedszkolu Jarzębinka, kreatywny plac zabaw przy przedszkolu Słoneczna Gromada i zajęcia Bokawi w Bodzyniewie. Przez 10 dni w plebiscycie wzięło udział 7 277 śremian, oddając 12 371 głosów.

Po pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego, wskutek głosowania i wyboru dokonanego przez mieszkańców w listopadzie 2015 r., w puli 500 000 zł przeznaczonej na Budżet Obywatelski pozostała wolna kwota środków finansowych.

Jej wysokość, jako suma z poszczególnych kategorii projektów łącznie, wynosi 133 390 zł. Taka wartość daje podstawy do racjonalnego przeznaczenia na jeden z kolejnych zgłoszonych przez mieszkańców projektów.

W tym celu przedstawiciele Rady Miejskiej w Śremie: Barbara Ratajczak, Adam Sędłak i Cezary Strzelec, po analizie projektów, dnia 8 lutego br. większością głosów podjęli decyzję o planowanym przeznaczeniu pozostałej kwoty. Kolejnym projektem zrealizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 będzie pomysł Krzysztofa Lewandowskiego: Plac Street Workout w Parku Odlewników w Śremie o wartości 123 000 zł.

W listopadowym głosowaniu wybrany projekt uzyskał 567 głosów i zajął trzecią lokatę na liście projektów lokalnych miejskich.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie budzetobywatelski.srem.pl

autor zdjęcia wykorzystane w materiale: Patryk Klupś

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZgłosił kradzież samochodu, który wcześniej pożyczył koledze
Następny artykułOderwij się od codzienności!
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here