Rodzina 500+ w Śremie – już ponad 2000 złożonych wniosków

0
344

Po dwóch tygodniach trwania Programu Rodzina 500 plus osobiście złożyło wnioski blisko 1 350 osób, a drogą elektroniczną ponad 670 i 97,3% osób skorzystało przy tym z bankowości elektronicznej. Śremianie ubiegają się aktualnie o zasiłki na 2552 dzieci, a niespełna 1000 osób złożyło wnioski na pierwsze dziecko, gdzie przesłanką do przyznania świadczenia jest spełnienie kryterium dochodowego.

Baza osób uprawnionych jest aktualizowana na bieżąco, a OPS przystępuje już do wydawania decyzji i wypłaty świadczeń. Pierwsze świadczenia wychowawcze zostaną wypłacone w dniu 25 kwietnia. Z pewnością dokładne wypełniane wniosków przyspieszy proces wypłacania pieniędzy. Informacje o tym jak wypełnić wniosek oraz w jaki sposób skompletować potrzebne dokumenty można otrzymać dzwoniąc pod nr telefonu 61 28 10 447.

Mieszkańcy gminy Śrem mogą uzyskać informacje i liczyć na obsługę merytoryczną pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Śremie od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 18.00, a w kwietniu i maju również w soboty od 8.00 do 15.00 (OPS, ul. Roweckiego 31).

14 kwietnia w ramach “Mobilne punkty informacyjne – Busy 500 plus” pracownicy Urzędu Wojewódzkiego udzielali porad i odpowiedzi na temat programu „Rodzina 500 plus”.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułInformatycy z EKONOMA zwiedzali TV Relax
Następny artykułMotywująca lekcja śremskich koszykarzy. Do Konina po zwycięstwo!
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here