Remis z Międzychodem i kolejne punkty piłkarek Warty Śrem

Piłkarki Warty Śrem zdobyły kolejne punkty w III lidze. Śremianki zremisowały w Międzychodzie z tamtejszą Wartą 2:2. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobyła Wiktoria Kostuj. Warto zaznaczyć, iż obydwa zespoły spotkały się kilka miesięcy temu w Śremie, gdzie rywalki pewnie pokonały nasze dziewczyny aż 5:1. Widać w naszym zespole progres.

Wysoka porażka śremskich piłkarek, ale debiut należy uznać za udany

Na mecz do Międzychodu wyjeżdżaliśmy w lekko osłabionym składzie. Bez Katarzyny Mądrej, Dominiki Drzewieckiej, Anny Tomaszewskiej i kilku kontuzjowanych zawodniczek, ale zastępczynie stanęły na wysokości zadania.

New photo by ŚKS Warta Śrem / Google Photos

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki na boisku, gdzie ataki przeprowadzane były tak z jednej jak i drugiej strony. Trochę lepsze były zawodniczki Międzychodu, które w 15 min. wykorzystały niezdecydowanie naszej obrony i w sytuacji sam na sam z naszą bramkarką Kingą Skrzypczak zdobywają bramkę na 1:0. Wiktoria Kostuj dwie minuty później, po indywidualnej akcji, zdobywa wyrównującą bramkę i mamy remis 1:1. Takim rezultatem kończy się pierwsza połowa przy wyrównanej grze obu drużyn.

Druga polowa nie zmienia oblicza gry i gra toczy się w środkowej strefie boiska z rzadkimi “wypadami” obu drużyn pod bramkę swoich przeciwniczek. Gra była chwilami ostra, szczególnie ze strony Międzychodu. W 59 min. po kolejnym ataku na Romę Jańczak, trenerka Marta Kosińska była zmuszona zmienić ją na Kingę Kajetańczyk.

Niestety, tak samo jak w pierwszej tak i w drugiej połowie bramkę, po egzekwowanym rzucie rożnym, w 63 minucie, przeciwniczki podwyższają swój dorobek bramkowy. Nasze dziewczęta jednak nie odpuszczały i ponownie Wiktoria Kostuj, w 75 minucie, po indywidualnej akcji, wpisuje się na listę strzelców. Jest 2:2.

W 77 minucie kolejna zmiana w naszej drużynie, gdzie za Otylię Kabat wchodzi na swój pierwszy debiut Aleksandra Łuczak, pokazując przez ten krótki okres gry, że również może zagrozić bramce przeciwniczek.

Mecz uważam za bardzo udany, a rezultat był dla obu drużyn najbardziej zasłużonym wynikiem tego meczu. Następny mecz zagramy na własnym terenie, na boisku w Parku Miejskim, z piątą drużyną w tabeli Zjednoczonymi Kaczory, na który serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców piłki nożnej.

Marian Michalak

WARTA Śrem: K. Skrzypczak, A. Klaczyńska, M. Sicyńska, R. Jańczak (59 K. Kajetańczyk), A. Skrzypek, E. Karbowska, O. Kabat (77 A. Łuczak), K.Zdziechowska, A. Dryer, W. Kostuj, O. Kiezik

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.