Pysząca walczy z plagą insektów: 16 sierpnia dezynsekcja
Pysząca walczy z plagą insektów: 16 sierpnia dezynsekcja

Mieszkańcy Pyszącej walczą z plagą insektów. W dniu 16 sierpnia o godzinie 14:00 przeprowadzona zostanie dezynsekcja posesji zaatakowanych przez prusaki w rejonie ulic: Wierzbowej, Ceglanej, Parkowej, Konwaliowej, Długiej do ul. Konwaliowej.

Mieszkańcy proszeni są o usunięcie zbędnych przedmiotów z terenu posesji (drobny sprzęt, zabawki, pranie itp.). Jeśli ktoś nie wyraża zgody na prowadzenie dezynsekcji w rejonie jego posesji, proszony jest o złożenie u sołtysa stosownych oświadczeń.

Dezynsekcja zostanie powtórzona po upływie 14 dni. W przypadku wystąpienia opadów atmosferycznych lub silnego wiatru, planowany termin dezynsekcji ulegnie zmianie.

W dniach 10.08.2018 r. oraz 13.08.2018 r. w godz. od 16.00 do 18.00 w świetlicy wiejskiej w Pyszącej będzie możliwość bezpłatnego odbioru preparatu żelowego do zwalczania prusaków wewnątrz budynków i pomieszczeń gospodarskich do zastosowania w celu uzupełnienia dezynsekcji prowadzonej przez gminę na zewnątrz. W trakcie wydawania preparatu będzie udzielany instruktaż jego stosowania.

Przypomnijmy, że 24 kwietnia właśnie w Pyszącej miał miejsce ogromny pożar wysypiska odpadów. Pytanie, czy trochę nie za późno na zwalczanie prusaków w tej okolicy. Przecież insekty bardzo szybko się rozprzestrzeniają.

Pożar śmieci w Pyszącej: nie takiej reakcji śremskiego Urzędu Miasta się spodziewałem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.