Prezydent RP Andrzej Duda: Śrem to miasto Bohaterów Niepodległości (foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl)

W czwartek, 24 maja br. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził Śrem, gdzie m.in. spotkał się z mieszkańcami.

Plac 20 Października już od kilku dni był przygotowywany na odwiedziny Prezydenta RP, który ok. 16:40 został przywitany m.in. przed Wojewodę Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana oraz Burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego.

Następnie Andrzej Duda złożył wiązanki kwiatów przy tablicach:

– „w hołdzie Poległym i Pomordowanym w Drugiej Wojnie Światowej 1939-1945 wychowawcom, absolwentom i uczniom Szkoły Podoficerskiej Piechoty dla Małoletnich nr 2 w Śremie z lat 1931-1939”,

– „ku czci najlepszych synów ziemi śremskiej rozstrzelanych przez siepaczy niemieckich w 1939 roku”.

Po krótkiej uroczystości, wszystkich przybyłych gości i mieszkańców przywitał Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, by po chwili oddać głos Prezydentowi. Andrzej Duda w swoim wystąpieniu przypomniał historie Śremu, że jest starszym miastem od jego rodzinnego Krakowa. Wspomniał także o polskości i śremskich bohaterach niepodległościowych oraz złożył życzenia z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego oraz 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Śrem to miasto Bohaterów Niepodległości podkreślał podczas swojej wizyty w naszym mieście Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Pojawiły się także życzenia by rządzący dobrze rządzili i mądrze gospodarowali. Na zakończenie przemówienia wspominał kilka słów o Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej Śremsong, który pojawił się na spotkaniu.

Każda osoba, która pojawiła się na rynku (a dużo tych osób nie było) miał możliwość uściśnięcia sobie dłoni, porozmawiania, czy zrobienia zdjęcia “selfie” z Prezydentem RP.

foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl

1 KOMENTARZ

  1. ak na 43-tysięczne miasto frekwencja słaba. Duda nie powiedział nic o czym byśmy nie wiedzieli z historii. Choć jedno zdanie bardzo mi się podobało “żeby rządzący dobrze rządzili” He he, taki mały prztyczek dla rządu PiS? Rozmowa z mieszkańcami to robienie z nimi selfie? Cóz, jak władza taka rozmowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.