Poznańska lokomotywa rozpędza się: Lech – Lechia 3:0

W meczu 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy Lech Poznań zmierzył się na własnym stadionie z Lechią Gdańsk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0 (2:0). Bramki dla poznaniaków zdobywali kolejno Trałka, Gytkjaer oraz Jevtić. Na trybunach pojawiło się ponad 14 tysięcy kibiców. Boisko w pierwszej połowie meczu z powodu kontuzji musieli opuścić Burić, Radut oraz Situm.

Kolejorz do piątkowej rywalizacji przystąpił osłabiony brakiem Macieja Makuszewskiego, Thomasa Rogne i Elvira Koljicia. Na rozegrani całego meczu wciąż nie był przygotowany także Darko Jevtić,zmagający się w ostatnich tygodniach z urazem kolana.

Gracze z Pomorza w pierwszych minutach mocno rzucili się do ataków i przeważali na boisku. Lechici dopiero po upływie 15 minut zdołali przejąć dominację. W 17 minucie bramkę zza pola karnego zdobył Trałka, wyprowadzając tym samym Lecha na prowadzenie. W 18 minucie Situm zgłosił problemy z mięśniem i został zmieniony przez Jevticia. Natomiast w 30 minucie murawę z tego samego powodu opuścił Burić, a jego miejsce między słupkami zajął Putnocky. Ostatnia zmiana w drużynie niebiesko-białych także została wykorzystana przed przerwą. Radut uszkodził więzadła poboczne, a zastąpił go Kamil Jóźwiak.

Tuż przed przerwą prowadzenie poznaniaków podwyższył Gytkjaer, który zdobył gola już w czwartym spotkaniu z rzędu. W drugiej części meczu Kolejorz całkowicie kontrolował to co działo się na boisku. Jedyną rzeczą, która irytowała w ich grze była zbyt duża nonszalancja i niedokładność podczas budowania kontrataków. To jednak drobny minus, który całkowicie został przesłonięty przez trzybramkowe zwycięstwo, bowiem w 55 minucie do siatki trafił niezawodny Jevtić.

Kolejne zdobyte trzy punkty sprawiły, że Lech nadal liczy się w walce o mistrzowski tytuł, a walka o to trofeum będzie trwała zapewne do ostatnich kolejek rozgrywek. Kolejny mecz poznaniacy zagrają dopiero 2 kwietnia. Wtedy w Krakowie zmierzą się z Wisłą! Z kolei kolejny mecz na Bułgarskiej odbędzie się 7 kwietnia, gdy do Poznania przyjedzie zespół Górnika Zabrze! Sprzedaż biletów na to spotkanie trwa w stałych punktach sprzedaży oraz na stronie internetowej klubu. Zachęcamy do pojawienia się wtedy na INEA Stadionie i wsparcia zespołu w walce o Mistrzostwo Polski!

LECH POZNAŃ-LECHIA Gdańsk 3:0 (2:0)

Lech Poznań: Jasmin Burić (30′ Matus Putnocky) – Volodymyr Kostevych, Emir Dilaver, Nikola Vujadinović, Robert Gumny – Maciej Gajos, Łukasz Trałka – Mihai Radut (45′ Kamil Jóźwiak), Radosław Majewski, Mario Situm (18′ Darko Jevtić) – Christian Gytkjaer
Rezerwowi: M. Putnocky, D. Jevtić, O. Khoblenko, N. Barkroth, R. Janicki, K. Jóźwiak, P. Tomasik

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Adam Chrzanowski, Michał Nalepa, Joao Nunes – Piotr Stolarski (56′ Filip Mladenović), Daniel Łukasik, Simeon Sławczew (75′ Milos Krasic), Sławomir Peszko, Patryk Lipski – Grzegorz Kuświk, Marco Paixao (46′ Ariel Borysiuk)
Rezerwowi: O. Zelenika, J. Wawrzyniak, M. Krasić, A. Borysiuk, F. Mladenović, F. Paixao, F. Schickowski

Trenerzy: Nenad Bjelica – Piotr Stokowiec
Sędzia: Daniel Stefański
Frekwencja: 14104