Pomimo braku basenu w Śremie, pływacy Wodnika Śrem i tak zdobywają medale!

0
489

17 października trójka reprezentantów Wodnika Śrem brała udział w zawodach „Torpeda Cup” w Oleśnicy. Wzięło w nich udział 411 zawodników z 26 klubów zachodniej części Polski.

Doskonale spisali się Dawid Wawrzynkiewicz zdobywając dwa złote medale na 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz Albert Weber zdobywając srebro na100m stylem dowolnym. Trzeba dodać, że starty te są życiówkami zawodników. Chłopacy udowodnili, iż pomimo ograniczonej ilości treningów, ciężką pracą i uporem można osiągnąć sukces.

Pomimo braku basenu w Śremie, pływacy Wodnika Śrem i tak zdobywają medale!
Albert Weber, srebrny medal podczas zawodów pływackich “Torpeda Cup” w Oleśnicy
Pomimo braku basenu w Śremie, pływacy Wodnika Śrem i tak zdobywają medale!
Dawid Wawrzynkiewicz, dwa złote medale podczas zawodów pływackich “Torpeda Cup” w Oleśnicy

 

„Rekompensując ograniczoną ilość treningów w wodzie zwiększyliśmy ilość treningów na lądzie (spinning, crossfit, ćwiczenia tzw. ”woda na lądzie” czyli ćwiczenia rozwijające mięśnie specyficzne w pływaniu). Praca w basenie też jest inna. Uległa ona zintensyfikowaniu, mamy mniej treningów w tygodniu ,ale są one dłuższe. Grupa jest bardzo mocno zmotywowana. Wie, że nie ma czasu na „jałowe” pływanie. Duży wpływ zapewne miał też obóz Swimming Challenge. Letnia praca nad techniką i motywacją z wybitnymi Polskimi pływakami (Sławomir Kuczko, Marcin Babuchowski, Joanna Budzis, Beata Pożarowszczyk) przynosi wymierne efekty.
Myślę , że to właśnie przyczyniło się do tego sukcesu. Mam nadzieję, że jest to dopiero początek”

Jagoda Śliwińska, prezes Klubu Sportowego Wodnik Śrem

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAbsolutnie nietypowy Dzień Nauczyciela w śremskim Ekonomiku
Następny artykułPodwórko Nivea w Śremie – za dwa tygodnie wielkie otwarcie!
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here