Policjant Krzysztof Tomaszewski z wizytą w Przedszkolu im Janka Wędrowniczka

0
493

Niewątpliwie ważnym wydarzeniem dla dzieci z Przedszkola im Janka Wędrowniczka w Śremie była wizyta policjanta aspiranta sztabowego Krzysztofa Tomaszewskiego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, który w ubiegły wtorek odwiedził przedszkole.

Od pierwszych dni pobytu dziecka w przedszkolu realizowana jest tematyka związana z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Bezpieczeństwem w przedszkolu, domu, na ulicy, w różnych sytuacjach z życia codziennego. Z pomocą przychodzą śremscy policjanci, którzy bardzo chętnie włączają się w edukacji i często odwiedzają dzieci w przedszkolach.

Policjant Krzysztof Tomaszewski z wizytą w Przedszkolu im Janka Wędrowniczka
Policjant Krzysztof Tomaszewski z wizytą w Przedszkolu im Janka Wędrowniczka

Dążymy do tego, aby nasze przedszkolaki były świadome czyhających wokół zagrożeń, ale przede wszystkim – wiedziały, jak ich unikać oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

W związku z tym we wtorek 3 listopada zaprosiliśmy do naszej grupy kogoś, kto wie o bezpieczeństwie najwięcej… policjanta aspiranta sztabowego Krzysztofa Tomaszewskiego!

Spotkanie było dla wielu z nas niezwykle emocjonujące i na pewno pozostanie w pamięci, a uzyskana wiedza będzie nam służyć przez długi czas. Dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, kiedy wolno nam przechodzić przez ulicę oraz w jakim miejscu, jak powinniśmy podróżować samochodem, że podróż w foteliku i w zapiętych pasach wielokrotnie może uratować nam życie, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, a także dlaczego nie można ufać nieznajomym. Dzieci otrzymały także kolorowanki.

Pragniemy serdecznie podziękować aspirantowi sztabowemu Krzysztofowi Tomaszewskiemu z Komendy Powiatowej Policji w Śremie, który zaszczycił nas swoją obecnością i przekazał tak ważną dla każdego wiedzę.

Liliana Pieprzyk, Przedszkole im Janka Wędrowniczka w Śremie

galeria zdjęć: http://www.janekwedrowniczek.naszsrem.pl/dzis-nas-uczyl-pan-policjant/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚremski basen: co dalej? Spółka Śremski Sport wyjaśnia
Następny artykułWygraj bilet na mecz Lech Poznań – Górnik Łęczna!
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here