Podbierał babci pieniądze przeznaczone na operację i grał na automatach
Podbierał babci pieniądze przeznaczone na operację i grał na automatach

Do sądu trafi sprawa, w której pokrzywdzona jest starsza mieszkanka gminy Książ Wlkp. Kobieta straciła około 5000 złotych. Były to pieniądze zbierane na operację. Gotówkę podbierał seniorce wnuk, który większą część pieniędzy stracił grając na automatach. Natomiast 1000 złotych wymusili od niego znajomi, którzy grozili, że go pobiją.
30 lipca br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że starszej mieszkance gminy Książ Wlkp. ktoś z szafy z ubraniami ukradł około 5000 złotych, pieniądze przeznaczone na operację.

Od samego początku wszystko wskazywało na to, że sprawcą kradzieży jest wnuk seniorki, który u niej bywał.

Nieletni przyznał się do tego, że jak odwiedzał swoją babcię, to podbierał jej pieniądze, ale na początku utrzymywał, że był do tego zmuszany, bo dwóch znajomych z gminy Książ Wlkp. groziło, że go pobiją i dlatego kradł pieniądze swojej babci, a następnie całą gotówkę przekazywał znajomym, którzy mają 18 i 13 lat.

Ostatecznie okazało się, że znajomi faktycznie mu grozili i żądali pieniędzy, ale przekazał im 1000 złotych, natomiast pozostałe 4000 złotych zabrał dla siebie i stracił grając na automatach.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.