Początek roku szkolnego w śremskim EKONOMIE

0
325

We wtorek 1 września w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016. O godzinie 9.00 uczniowie wraz z dyrekcją oraz gronem pedagogicznym zebrali się w sali gimnastycznej, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny.

Początek roku szkolnego w śremskim EKONOMIE
Początek roku szkolnego w śremskim EKONOMIE

Dyrektor szkoły Piotr Karliński uroczyście powitał po wakacjach całą społeczność szkolną, a szczególnie uczniów klas pierwszych. W tym roku szkolnym Ekonomik wybrało ponad 140 uczniów, którzy kształcić się będą w czterech zawodach: ekonomista, informatyk, logistyk i spedytor. Doskonałego wyboru tym młodym ludziom gratulował obecny na uroczystości przewodniczący Rady Powiatu Śremskiego Piotr Ruta.

Przed uczniami kolejny rok ciężkiej, wytężonej pracy, ale także czas zawierania nowych znajomości i spędzania niezapomnianych chwil w murach szkoły, która znana jest z rodzinnej atmosfery i wyjątkowego życia kulturalnego. Podczas wakacji w szkole panowały intensywne prace remontowe i porządkowe. Szkoła zyskała odnowioną elewację i wejście główne do szkoły. Wielką radością dla uczniów jest nowy sprzęt komputerowy, który pojawił się w szkole dzięki decyzji starosty.

1 września to także obchody wybuchu II wojny światowej. To ważna data, która wiąże się z wydarzeniami, jakie miały wpływ na losy milionów ludzi na świecie. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych pamiętają o wszystkich, którzy oddali życie, aby kolejne pokolenia mogły żyć w wolnej Polsce.

Agnieszka Nuszkiewicz II EB, Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie

materiał dzięki uprzejmości Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKlasy sportowe w śremskich szkołach
Następny artykułWysokie zwycięstwo śremskich piłkarzy. Warta Śrem – Spójnia Strykowo 5:1
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here