Plan obchodów 97. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Śremie

0
268

Śremskie Obchody 97. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego rozpoczną się w niedzielę 27 grudnia 2015 r. o godz. 10.00 przed Pomnikiem Dobosza w Miejskim Parku im. Powstańców Wielkopolskich.

Tradycyjnie Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej zaprezentuje wspomnienie o bohaterze Powstania Wielkopolskiego. W tym roku zostanie zaprezentowana postać Bohdana Radomskiego – Powstańca Wielkopolskiego, który jako ochotnik plutonu harcerskiego walczył pod Kąkolewem i Miejską Górką.

Następnie o godz. 11:00 w kościele garnizonowym pw. Św. Jana z Dukli w Śremie zostanie odprawiona msza święta w intencji Powstańców Wielkopolskich.

Główne uroczystości odbędą o godz. 12:15 przy kwaterze Powstańców Wielkopolskich na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Sikorskiego, gdzie odczytany zostanie apel poległych. Następnie uczestnicy przemaszerują pod wieże ciśnień.

Obchody 97. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego zakończy o godz. 13:00 przygotowana przez śremskich harcerzy inscenizacja wydarzeń z 30 grudnia 1918 r., kiedy drużyna skautów po zajęciu wieży wodociągowej wywiesiła na szczycie polską chorągiew – symbol odzyskanej wolności.

Plan obchodów 97. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Śremie
Plan obchodów 97. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Śremie

materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrzedszkole Pod Wierzbami w Śremie zapachniało piernikami
Następny artykułOdparzenia pieluszkowe- jak im zaradzić?
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here