Niezapominajka jako pierwsze przedszkole w Śremie wprowadza karty zbliżeniowe

0
341

W Przedszkolu Niezapominajka prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety przy ul. Dutkiewicza 13 w Śremie pojawiły się karty zbliżeniowe. To pierwszy taki system w mieście. Rodzice przykładają kartę do czytnika przy wejściu i wyjściu dziecka z przedszkola, a urządzenie zlicza czas spędzony pod fachowa opieką.

Przedszkole Niezapominajka jako pierwsze przedszkole w Śremie wprowadza karty zbliżeniowe dla każdego dziecka. Jak powiedziała nam dyrekcja przedszkola, jest to spowodowane dbałością o bezpieczeństwo dzieci.

Urządzenie zamontowano w szatni. Rodzice przykładają kartę rano, kiedy przyprowadzają pociechę i po południu, przed wyjściem. System sprawdza godzinę i przesyła do komputera. Na tej podstawie dyrekcja określa, ile czasu dziecko spędziło w przedszkolu.

Odbicie karty i odbiór dziecka z przedszkola następuje z chwilą, kiedy dziecko z rodzicem opuszcza teren szatni i przedszkola, a nie w chwili wejścia rodzica do przedszkola.

Niezapominajka jako pierwsze przedszkole w Śremie wprowadza karty zbliżeniowe
Karty zbliżeniowe w Przedszkolu Niezapominajka w Śremie

Powyższe działania związane są z koniecznością rzetelnego monitorowania czasu pobytu każdego dziecka w placówce, co np. w przypadku zdarzeń losowych jest niezbędne do stwierdzenia, czy dziecko w chwili zdarzenia znajdowało się pod opieką nauczyciela, czy rodzica.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOut of Control – nowa płyta śremskiej grupy Camping Hill
Następny artykułLaktator ręczny i elektroniczny – który wybrać?
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here