Nielsen na testach medycznych w Lechu Poznań

0
238

Lasse Nielsen we wtorek przechodzi testy medyczne w Lechu Poznań. Jeśli zakończą się one pomyślnie to w środę przed południem podpisze kontrakt obowiązujący do czerwca 2019 roku. 29-letni piłkarz jest środkowym obrońcą, a przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy Odense. W jego barwach Duńczyk wystąpił w 53 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki. W przeszłości w barwach Aalborg Nielsen świętował zdobycie mistrzostwa i Pucharu Danii.

Wiem, że w Poznaniu jest duża presja i wielu kibiców, a to dla mnie bardzo ważne. Stadion widziałem już dwa tygodnie temu podczas wizyty w klubie i zrobił na mnie duże wrażenie. Nie mogę się doczekać gry tutaj. Pierwszy raz będę grał poza ojczyzną. Nowy kraj, nowa kultura. Jestem podekscytowany tą możliwością

mówi Nielsen.

Jeśli 29-latek podpisze kontrakt z Lechem będzie drugim Duńczykiem w kadrze Kolejorza. W styczniu umowę z Lechem podpisał Nicki Bille – Rozmawiałem z nim przed przyjazdem tutaj. Powiedział mi, że to najlepszy klub, w którym grał. To o czymś świadczy, bo Nicki zagrał już w wielu klubach. Duże wrażenie zrobiło na nim miasto i atmosfera w czasie meczów – podkreśla obrońca.

Nielsen jest środkowym obrońcą. – Jaki jest mój styl gry? W poprzednim sezonie w trakcie meczu straciłem trzy zęby. To chyba najlepiej pokazuje mój styl gry. Lubię grać twardo. Moim zadaniem jest gra w obronie, ale potrafię też dać coś drużynie w ataku. W swojej karierze strzeliłem kilka bramek głową po rzucie rożnym – mówi Duńczyk.

źródło: Lech Poznań / fot. Przemysław Szyszka

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚremsong 2016 już w najbliższą niedzielę, 15 maja
Następny artykułNarkotykowy duet w rękach śremskiej Policji
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here