Narodowe Czytanie 2016: Quo Vadis przeczytamy w ogrodzie śremskiej biblioteki

0
495

„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.

Do wspólnej lektury „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza zapraszamy 3 września 2016 r. od godz.11:00 do godz. 13:00 do ogrodu Biblioteki przy ulicy Grunwaldzkiej 10. Wysłuchamy fragmentów powieści w interpretacji zaproszonych przedstawicieli władz miasta i powiatu, śremskich instytucji i organizacji, a także chętnych do czytania przechodniów. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa „Śladami Henryka Sienkiewicza”.

Ekspozycja dotyczy twórczości H. Sienkiewicza oraz 40. lat badań dr Danuty Płygawko nad życiem i działalnością społeczno-polityczną pisarza. Serdecznie zapraszamy na ucztę nie tylko duchową. Wszyscy uczestnicy w podziękowaniu za udział w spotkaniu otrzymają okolicznościową pieczęć na własnych egzemplarzach „Quo vadis”.

W ubiegłym roku śremianie czytali Lalkę Bolesława Prusa.

– To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis” 3 września 2016 roku. Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda.
Narodowe Czytanie 2016: Quo Vadis przeczytamy w ogrodzie śremskiej biblioteki
Narodowe Czytanie 2016: Quo Vadis przeczytamy w ogrodzie śremskiej Biblioteki
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRugby na Plaży Miejskiej w Śremie w najbliższą sobotę
Następny artykułWarta Śrem i Wiara Lecha Poznań podzieliły się punktami
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here