Dnia 2015.03.06, na ul. Grunwaldzkiej, w Śremie miała miejsce inauguracja wiosennej kolekcji nowej marki modowej byPolala.

Twórczynią marki byPolala jest Karina Wojciechowska ze Śremu, która branżę odzieżową zna od podszewki – od 14 lat jest właścicielką sklepów odzieżowych. Jej artystyczna dusza i ciągła chęć wyrażania siebie sprawiły, że marzenia o stworzeniu własnej kolekcji ubrań stały się rzeczywistością.

Inauguracji nowej kolecji towarzyszyły rady stylistki, loteria, oraz możliwość zakupu modeli z kolekcji byPolala Wiosna 2015 z 30% rabatem. Wśród nagród były płyty z singlem ufundowane i podpisane przez Siostry Hybiak – zwyciężczynie polskiej edycji The Voise of Poland.

Sponsorami eventu była Gryszczeniówka oraz Mary Kay.

Geneza marki byPolala to hołd oddany córkom właścicielki. Nazwa wzięła się od imienia starszej Poli, na którą wołano w dzieciństwie Polula. Zmiana jednej literki nadała imieniu zupełnie nowe brzmienie.

Logo – to wąsy winogronowe, które sfotografowała młodsza córka. „Po przyjrzeniu się fotografii nie sposób było nie zauważyć, że ułożyły się one w serce, które widnieje obecnie na każdym modelu ubrania”.

Nazwy wszystkich modeli, które zapoczątkowały pierwszą kolekcję pochodzą od imienia właścicielki, jej córek oraz przyjaciółek P. Kariny. „Chciałam w ten sposób podziękować za wsparcie i pomoc”.

Filozofia marki zawiera się w dwóch słowach : prosto i wygodnie. Czyli proste fasony, wygodne dzianiny, brak nadmiernych ozdób. Jednym słowem zapewnienie absolutnego komfortu i wygody kobietom noszącym byPOLALĘ.

Na pomysł stworzenia własnych ubrań wpadłam w styczniu. W bardzo krótkim czasie znalazłam polskich producentów i wykonawców, bo całość jest 100% made in Poland.

Nad kolekcją pracowałam stosunkowo krótko, bo te projekty “żyły” we mnie. Wystarczyło je przelać na papier i uszyć.

Właścicielka inspiracje modowe czerpie z londyńskiej i skandynawskiej ulicy.

Szwedki, Dunki ubierają się fantastycznie. Urzeka mnie prostota i luz z jakim to robią. Chciałabym, żeby w ubiorze Polek było więcej swobody: żeby miały świadomość, że najważniejsza jest wysmakowana wygoda, a nie bycie trendy
Materiały, z których wykonane są ubrania marki byPOLALA to wysokogatunkowe dzianiny produkowane w Polsce. Cały proces związany z „wypuszczeniem” ubrań na rynek odbywa się w naszym kraju. ByPOLALA jest 100% made in Poland. W epoce chińszczyzny to rzadkość.

ByPOLALA to spełnienie moich marzeń. Kiedy widzę kogoś w moich rzeczach, czuję się wzruszona. To niesamowite uczucie mieć świadomość, że innym spodobało się coś, co stworzyłam.

Praca u siebie daje mi niezależność. Dzięki temu sama organizuję swój czas, rano spokojnie mogę zjeść śniadanie, odwieźć córki do szkoły, porozmawiać z nimi, czy pobawić się. Lubię to.

Przydaje się także moje wykształcenie. Marketing i zarządzanie, które ukończyłam na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu ułatwiają prowadzenie firmy. Nie potrafię usiąść i nic nie robić. Gdybym nie projektowała to może zajęłabym się aranżacją ogrodów. Niejeden już urządziłam bliskim.

Karina Wojciechowska, byPOLALA

Póki co p. Karina stworzyła kolekcję damską. Na wiosnę wchodzi z nowym projektem „Mama i córka na zakupy w byPOLALA”. Ma nadzieję, że uda jej się zmienić polską ulicę i nastawienie kobiet do ubioru, a kto wie może i odciśnie piętno na wybiegach europejskich? W jej ubraniach już chodzi światowej sławy, pochodząca ze Śremu modelka Zuzanna Buchwald.

Zuzanna Buchwald ur.1987 r. w Śremie. Wymieniana w gronie polskich supermodelek. Uprawiała pływanie synchroniczne. Wygrała konkurs Look Model Search 2002 (polska edycja) i jego światową edycję w 2003 roku. Pracowała z takimi agencjami mody jak Mango Models (Warszawa), Wilhelmina Models (Nowy Jork) Succes Models (Paryż), Look Models (Austria).

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/104255705996819409640/albumid/6124919125436677185?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.