Festyn z okazji Dni Mechlina (foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl)

W sobotę, 7 lipca br. przy świetlicy wiejskiej w Mechlinie odbyła się kolejna edycja festynu Dni Mechlina.

Oficjalnego otwarcia dokonał sołtys wsi Mechlin Stanisław Ratajczak, który przywitał zaproszonych gości i zaprosił wszystkich uczestników do wspólnego świętowania.

Liczne atrakcje przygotowano dla najmłodszych, którzy uczestniczyli w konkursach: wiedzy o Śremie, trafiania woreczkami do wyznaczonego celu, skakaniu z balonikami, czy przenoszeniu jajka na łyżeczce. Każde dziecko, jak i dorosły mógł także pomalować sobie twarze w kolorowe wzory.

OSP z Niesłabina, która bierze udział w różnych inicjatywach zaprezentowała pokaz ratowania topielca oraz sprzęt którym dysponuje. Strażaczki wraz z dowódcą Grzegorzem Wiśniewskim próbowali swoich sił w tańcach zumby oraz w konkursie cięcia ręczną piłą pnia drzewa.

Podczas festynu w Mechlinie nie mogło zabraknąć lokalnych słodkości, które są znane w całym powiecie oraz loterii fantowej, w której można było wygrać m.in.: rowery, kanapy, odkurzacz i wiele innych nagród.

Podczas całego wydarzenia można było zauważyć sporą grupa seniorów, którzy w ramach projektu “Śremski senior. Inicjator i organizator społeczny” wsparła organizatorów obecnością.

Kilka słów do uczestników imprezy powiedzieli starosta Zenon Jahns oraz zastępca burmistrza Bartosz Żeleźny, który mówili o ścieżce pieszo-rowerowej wywołanej przez sołtysa Stanisława Ratajczaka.

W muzycznej części wystąpił chórek “Ziarenka nadziei”, a wieczorem odbyła się zabawa taneczna do której przygrywał zespół FENIX.

foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.