Dzielnicowi na terenie podwórza posesji w Dolsku ujawnili psa, który wyglądał na skrajnie wycieńczonego, wygłodzonego i zaniedbanego. Zwierzę jest już bezpieczne, zostało zabrane przez przedstawicieli Schroniska dla Zwierząt w Gaju. Obecnie dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego.

Wczoraj, 17 marca br., około godz. 17.10, dzielnicowi na terenie podwórza posesji w Dolsku, w kojcu, zauważyli psa, który wyglądał na skrajnie wycieńczonego, wygłodzonego i zaniedbanego.

Policjanci ustalili właściciela psa, którym okazał się 22 – letni mieszkaniec Dolska. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego zwierzę jest w takim stanie. Oświadczył, że nie posiada książeczki szczepień psa, a u weterynarza zwierzę było kilka lat temu.

Funkcjonariusze zauważyli, zarówno w budzie, jak i na całej powierzchni kojca odchody, które pies jadł w momencie, kiedy policjanci do niego podchodzili.

Mundurowi natychmiast powiadomili przedstawicieli Schroniska dla Zwierząt w Gaju, którzy przybyli na miejsce i zabrali psa.

Obecnie dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego.

materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Fot. Mateusz Snela

Dzielnicowi ujawnili wycieńczonego, wygłodzonego i zaniedbanego psa
Dzielnicowi ujawnili wycieńczonego, wygłodzonego i zaniedbanego psa

8 KOMENTARZE

  1. niech tego gnoja spotka to samo niech zdycha w męczarniach i bez jedzenia tak jak ten biedny pies życzę mu tego !!!!!!!!!!!!!!! oby pies wyzdrowiał i doszedł do siebie trzymam kciuki

  2. No i na cholerę komuś zwierzę jak zajmować się mu nim nie chce i albo go głodzi,zaniedbuje albo jak mu przeszkadza to do drzewa przywiązuje przy głównych trasach !!! Nie rozumiem takich ludzi … I co dostanie za karę? Grzywnę czy zawiasy,a może kilka miesięcy odsiadki za Nasze pieniądze i żyć nie umierać ??? Proponuję uwiązać tego “Pana” koło domu i niech sobie tak siedzi do usranej śmierci!!! Biedny piesek

  3. Jakie wiezienie ? dlaczego m.in. ja mam go utrzymywac w wiezieniu z moich podatkow ? Przywiazac go i tak go trzymac bez jedzenia. zZgotowac mu taki sam los !!!

  4. Wiezienie do odsiadki to za malo, kary pieniezne przemawiaja do rozumu, obciazyc gnojka finansowo, co miesiac odciagac porzadna sume pieniedzy na rzecz org.obrony zwierzat..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.