Dożynki Powiatowo – Gminne odbyły się w Nochowie

0
360

W minioną niedzielę, 28 sierpnia w Nochowie odbyły się Dożynki Powiatowo – Gminne. Uroczystości rozpoczęła msza św. dziękczynna w Kościele Najświętszego Serca Jezusa w Śremie. Po mszy, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie do Nochowa wyruszył tradycyjny korowód dożynkowy, który nieco rozczarował. Orkiestra przemknęła szybko na przyczepie samochodu, a za nią dwie bryczki.

W trakcie uroczystości 11 wyróżnionym osobom wręczone zostały odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa” nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Tradycyjny obrzęd dożynkowy przedstawił zespół „Wielkopolanie”, a po nim nastąpiło przekazanie chleba Gospodarzom Dożynek – Burmistrzowi Śremu oraz Staroście Śremskiemu.

W części artystycznej dożynek wystąpił zespół Wielkopolanie, Orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego w Śremie, uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie im. hr. Władysława Zamoyskiego, „Capella Canta Brass” oraz do późnych godzin wieczornych występował zespół “Blue Eden” wykonując covery znanych w Polsce przebojów.
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here