Akcja KUP DESKĘ, czyli budujemy domki dla jeży

0
253

Fundacja Ekologiczna ARKA startuje z kolejną akcją: Kup deskę. Jej celem jest ochrona jeży, wśród których śmiertelność z roku na rok jest coraz większa. Do działań dołączyć może każdy.

Zgłoś się i zostań placówką, w której pojawi się domek dla jeży

Dla pierwszych 20 placówek oświatowych (z każdej gminy może to być tylko jedna szkoła), które zgłoszą chęć udziału w akcji na maila: w.owczarz@fundacjaarka.pl, Fundacja Ekologiczna Arka przygotowała niespodziankę. Otrzymają one darmowe materiały edukacyjne oraz jeden z 20 domków dla jeży do samodzielnego zbudowania na lekcji.

Praktyczna edukacja ekologiczna

Akcja „KUP DESKĘ” to nasz nowy pomysł na prowadzenie bardzo konkretnej pomocy dla zwierząt i nieszablonowej edukacji ekologicznej. Tematyką akcji jest edukacja dotycząca środowiska i zwierząt, z którymi mamy do czynienia w miastach i na ich obrzeżach. W tej edycji akcji skupiamy się na pomocy jeżom – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Zrób domek lub kup deskę

Jak włączyć się do akcji? Na stronie www.kupdeske.pl znaleźć można sporo materiałów edukacyjnych i informacji przygotowanych z myślą o placówkach oświatowych. Nie brak także praktycznych wskazówek. Najlepszym przykładem instrukcja, jak samodzielnie zbudować upcyklingowy domek dla jeża, przygotowana przez Karinę Haczek. Na stronie dostępny jest także specjalny system, przez który można dokonywać niewielkich wpłat. Za zgromadzone środki ARKA zamierza jeszcze w listopadzie zbudować kilkadziesiąt domków dla jeży i postawić je w zainteresowanych placówkach oświatowych.

Jeż fajny zwierz

Śmiertelność wśród jeży z roku na rok jest coraz większa. Giną one pod kołami samochodów, podczas wypalania traw czy też od trucizn na gryzonie i ślimaki. Warto pamiętać, że jeże to zwierzęta bardzo pożyteczne. Zmniejszają ilość szkodników i owadów, a przez to oczyszczają otoczenie człowieka z myszy, szczurów, chrząszczy, gąsienic, pająków czy ślimaków.

Uczniowie budują domki

Inauguracja akcji odbyła się 3 listopada. W ramach akcji uczniowie z placówek, które włączyły się do działań, same budowały domki dla jeży z dostarczonych przez Fundację desek. W ten sposób zdobywały nie tylko wiedzę teoretyczną, ale też praktyczną. Taka forma edukacji zwiększa również zaangażowanie dzieci i młodzieży i uwrażliwia je na los zwierząt.

10 listopada obchodzimy Światowy Dzień Jeża. To świetna okazja, żeby pomóc tym zwierzętom.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułByło ich trzech. Kradli katalizatory, dopóki nie wpadli
Następny artykułŚremski basen: co dalej? Spółka Śremski Sport wyjaśnia
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here