21 paczek przygotowanych przez uczniów trafiło do potrzebujących dzieci

0
250

Uczniowie Ekonomika po raz kolejny udowodnili, ze mają wielkie serca i są niezwykle wrażliwi na ludzką krzywdę. W odpowiedzi na apel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie aktywnie włączyli się w akcję „Odkryj w sobie św. Mikołaja”.

Od lat wiele klas w śremskim Ekonomiku rezygnuje z tradycyjnego wymieniania się świątecznymi upominkami. Klasy spontanicznie podejmują decyzje o przeznaczeniu zebranych na ten cel środków dla tych, którzy tej pomocy bardziej potrzebują. W tym roku po raz kolejny młodzież przygotowała świąteczne paczki dla potrzebujących dzieci.

Zgodnie z regułami projektu uczniowie zgłosili chęć pomocy, a następnie otrzymali listy, w których dzieci dzieliły się ze świętym Mikołajem swoimi marzeniami. Pierwsze wzruszenia miały miejsce już w chwili otwierania listów. Proste, szczere, często ozdobione rysunkami listy poruszyły uczniów Ekonomika. Każdy list oznaczał konkretne dziecko, które w tym roku pod choinką znajdzie wymarzony prezent. Taka świadomość wręcz uskrzydlała młodych ludzi, którzy wcielili się w rolę Mikołaja i ruszyli w poszukiwaniu wymarzonych prezentów. W sumie uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych przygotowali w tym roku 21 paczek. Właśnie tylu małych śremian udało się uszczęśliwić.

Taka akcja to wspaniała metoda wychowawcza. To nauka empatii i poczucia solidarności społecznej, jakiej nie da się zastąpić żadnym wykładem. Egzamin z wrażliwości uczniowie Ekonomika zdali celująco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here