Hosting czy serwer wirtualny VPS – co wybrać?
Firmy uruchamiające swoją stronę internetową, które szukają dla niej przestrzeni dyskowej, najczęściej decydują się na najpopularniejsze rozwiązanie, czyli hosting, który polega na współdzieleniu miejsca z innymi podmiotami na jednym serwerze. Alternatywą dla niego jest serwer wirtualny VPS. Fizyczny serwer jest dzielony na większe części, które pod wieloma względami dają użytkownikowi możliwość konfiguracji analogicznej jak w przypadku własnego serwera. Zobacz, które z tych rozwiązań sprawdzi się dla Twojej strony internetowej.
Hosting
Decydując się na hosting, masz do dyspozycji sprecyzowaną ilość przestrzeni dyskowej oraz możesz korzystać z niej na ustalonych zasadach i parametrach. Nie wykorzystujesz osobnego urządzenia serwerowego, lecz współdzielisz je z innymi użytkownikami, więc musisz liczyć się z ograniczeniami. Nie oznacza to jednak, że jest to rozwiązanie mało wydajne. Wysokiej jakości hosting, np. https://www.sprintdatacenter.pl/hosting-max jest w stanie sprawnie przetwarzać dużą liczbę zapytań i zapewnić stabilność witryny nawet przy dużym ruchu. W zależności od wybranego pakietu, użytkownik ma do dyspozycji nawet do 100 GB przestrzeni dyskowej oraz do 3 GB pamięci RAM. Sprint Data Center https://www.sprintdatacenter.pl/ w każdym wypadku zapewnia również ochronę antywirusową, backup strony oraz transfer i konta mailowe bez limitu. To rozwiązanie odpowiednie zarówno dla początkujących przedsiębiorców, budujących swoją pierwszą stronę internetową, jak też bardziej doświadczonych firm.
Serwer wirtualny VPS
Wirtualny serwer VPS oferuje nieco większe możliwości od standardowego hostingu współdzielonego, w związku z czym często traktowany jest jako jego naturalne następstwo, w momencie gdy jego parametry okazują się już niewystarczające dla potrzeb danej strony internetowej. Serwery wirtualne mogą mieć nie tylko większe możliwości techniczne, ale też zapewniają szersze opcje indywidualnej konfiguracji i dopasowania rozwiązań do własnych potrzeb. Szczególnie polecane są w tym zakresie VPS root z dostępem administracyjnym: https://www.sprintdatacenter.pl/serwer-wirtualny-tani-vps/. Dostępne są serwery mające do 6 GB pamięci RAM i 50 GB przestrzeni dyskowej, a także zapewniające łącze 1 GB/s i transfer 5 TB. Użytkownik ma również dostęp do wygodnego panelu administracyjnego, dzięki któremu ma wpływ na podstawowe operacje na serwerze. Możliwa jest również reinstalacja systemu operacyjnego. Z tego powodu serwery wirtualne VPS to rozwiązanie polecane dla bardziej rozbudowanych stron oraz klientów chcących mieć większy wpływ na parametry serwera i to, w jaki sposób mogą z niego korzystać. Sprawdzi się również np. dla osób tworzących oprogramowanie oraz aplikacje.