Jak Grupa Metinvest pracuje i wspiera Ukrainę podczas wojny w 2023 roku

.

Metinvest, grupa firm metalurgicznych i wydobywczych na Ukrainie, przeznaczyła 7,6 miliarda hrywien (ponad 223 miliardy dolarów) na pomoc krajowi i ludności dotkniętej rosyjską agresją.

Wsparcie gospodarcze

Dla gospodarki każdego kraju ważne jest, aby firmy kontynuowały swoja działalność  i płaciły podatki do skarbu państwa. Obecnie wykorzystanie aktywów górniczych w kopalni zostało zwiększone, dzięki czemu praca jest kontynuowana, wspierając gospodarkę kraju.

Metinvest nie zignorował również defraudacji dokonanych przez Rosję, która wywiozła ponad 234 000 ton wyrobów stalowych podczas okupacji Mariupola. Aby przeciwdziałać kradzieży, 27 firm należących do grupy Metinvest złożyło pozwy do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Natomiast Rinat Achmetow, Ukraiński biznesmen i właściciel grupy, przeznaczył dodatkowy 1 mld UAH (25 mln USD) na wsparcie obrońców Mariupola

Bezpośrednie wsparcie dla armii

We współpracy z inicjatywą Steel Front Rinata Achmetowa, Grupa Metinvest Group dokłada wszelkich starań, aby wspierać armię Ukrainy. Zakłady Metinvest produkują nawet stal specjalnego gatunku, która jest wykorzystywana do tworzenia ekwipunku dla wojska, w szczególności płyt pancernych. Sam sprzęt został zmodyfikowany w celu utrzymania wysokiej klasy ochrony, przy jednoczesnym zachowaniu niższej wagi i grubości. Ta sama stal jest wykorzystywana do tworzenia pancerzy chroniących pojazdy.

Ponadto Grupa Metinvest Group przekazała armii:

  • hełmy;

  • mobilne schrony;

  • jeże przeciwczołgowe i łańcuchy kolczaste;

  • kamery termowizyjne;

  • pojazdy wielofunkcyjne;

  • karetki pogotowia.

Przekazano również ponad 800 sztuk sprzętu telekomunikacji dla wojska.

Jak Metinvest dba o swoich pracowników

Grupa Metinvest uważa dbanie o swoich pracowników za swój priorytet, ponieważ to właśnie ludzie są kluczowym punktem w zapewnieniu nieprzerwanego procesu produkcyjnego. Terytorium zakładów produkcyjnych jest wyposażone w niezawodne schrony przeciwbombowe, które są przystosowane do długiego pobytu i wyposażone w:

  • wodę;

  • żywność;

  • lekarstwa;

  • miejsca do rekreacji.

Metinvest uzupełnił również swój system premiowy dla pracowników, oferując możliwość otrzymania dodatkowej premii. Jej wysokość będzie zależeć od wyników osiąganych przez zespół. Przyczynia się to do rozwoju firm i ich stabilnej pracy w warunkach wojennych.

Materiał został przygotowany na podstawie artykułu: https://poland.us/strona,87,44500,0,metinvest-wydal-prawie-pol-miliarda-zlotych-na-wsparcie-ukrainy-w-ciagu-18-miesiecy-wojny.html

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.