Gdzie na spacer pod Poznaniem? Sprawdź, jak spędzić aktywnie czas!

Wybierasz się na wyjazd do województwa wielkopolskiego? Zastanawiasz się, który rejon wybrać, by móc poznać nietuzinkową historię oraz architekturę? Koniecznie musisz odwiedzić historyczną stolicę Wielkopolski, czyli Poznań. To niezwykłe miasto kryje w sobie szereg tajemnic, a jednocześnie przykuwa uwagę swoją niebagatelną architekturą oraz wieloma zabytkami, obok których nie można przejść obojętnie. Podobnie jest w okolicy Poznania, gdzie na turystów czekają liczne miejsca doskonałe do odpoczynku i spacerów.

Dlaczego warto zwiedzić Poznań?

Sam Poznań jest przepięknym miastem, urokliwym oraz wyróżnia się renesansowymi pozostałościami, między innymi ratuszem z koziołkami, które tykają w południe. W tej miejscowości można podziwiać również jedyny w Polsce obraz Moneta, a także zachwycić się budowlami i kamienicami na staromiejskim rynku. Oczywiście obowiązkowym jest skosztowanie poznańskiego rogala będąc w tej miejscowości, z czego słynie właśnie Poznań. 

To miasto jest niezwykle malownicze. To co rzuca się na pierwszy rzut oka to kolorowe, zabytkowe kamienice. Poza tym Rogalowe Muzeum także jest pełnym historii obiektem, którego nie można pominąć będąc w stolicy Wielkopolski. Jednak mając na uwadze że sam Poznań jest oczywiście niezwykle atrakcyjnym miastem, w którym można miło spędzić czas to jednak warto wiedzieć, gdzie udać się na spacer pod Poznaniem, a jest wiele miejsc godnych uwagi. Zróbmy mały research. 

Wyjątkowe miejsca na mapie Wielkopolski

Chociaż samo województwo wielkopolskie jest ogromnym, to rzesze turystów uderzają w samą stolicę tego województwa, bądź okolice. Będąc w niedalekiej odległości od Poznania warto wiedzieć jak spędzić aktywnie czas w tym rejonie. Na uwagę zasługuje jezioro Rusałka, które jest cenionym ośrodkiem rekreacyjnym. 

Można udać się tam na długi spacer, a także rowerową wycieczkę. To miejsce jest również doskonale przystosowane do amatorów plażowania oraz pływania. Jest to miejsce, które może poszczycić się popularnością, ponieważ jego uroki były wykorzystywane jako miejsce plenerów przez filmowców. Między innymi kręcono tutaj kadry do filmu Ogniem i mieczem. 

Okolice Poznania – idealne miejsce na spacery

Okolice Poznania to doskonałe miejsce do spacerowania. Jezioro Maltańskie oraz jego okolica to kolejny rejon godny uwagi. Jest on nazywany polską Maltą i rzeczywiście robi ogromne wrażenie. Chociaż to sztuczny zbiornik wodny to amatorów spacerów i innych aktywności tu nie brakuje. To doskonałe miejsce do relaksu i podziwiania pięknej przyrody.

Warto podkreślić, że nieopodal jeziora znajdują się Termy Maltańskie, a także Ogród Czasu, które są również godnymi zobaczenia. Chociaż dookoła jest wiele punktów gastronomicznych, to jednak na długi spacer warto ze sobą wziąć prowiant. Na taką podróż dobrze jest być odpowiednio przygotowanym. Z pewnością plecaki outdoor będą doskonałe na spacer oraz dłuższe wycieczki. Dlaczego? 

To produkty wykonane z dobrej jakości nieprzemakalnego materiału, które są w stanie posłużyć przez długi czas i pomieścić w swoim wnętrzu sporo przydatnych gadżetów. Dlatego wybierając się w podróż do województwa wielkopolskiego warto zadbać o odpowiednie przygotowanie: wygodne buty, ubranie, a także plecak outdoorowy.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.