Wynajem pomp przemysłowych i przepompowni do ścieków

Wynajem pomp przemysłowych i przepompowni do ścieków Zaawansowane pompy są często wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Dobrym rozwiązaniem dla przedstawicieli poszczególnych sektorów jest ich wynajem. Warto zwrócić uwagę na to, czy firma oferująca taką usługę zapewnia kompleksowe rozwiązania, współpracuje ze specjalistami, gwarantuje serwis oraz wsparcie techniczne w razie wystąpienia problemów.

Jakiego rodzaju pompy można wynająć?

Wynajem pomp przemysłowych obejmuje różnego rodzaju produkty. To m.in. modele zatapialne wirowe odśrodkowe, samozasysające, czy odśrodkowe próżniowe. Można też wyróżnić pompy spalinowe, elektryczne, pneumatyczne oraz hydrauliczne, a także pompy wyporowe, w tym śrubowe, krzywkowe, zębate i membranowe. Wybór odpowiedniej pompy może wydawać się nieco skomplikowany, dlatego warto zwrócić się do fachowców w celu uzyskania pomocy. Pod uwagę należy wziąć wyjściowe założenia klienta, potrzebną wydajność oraz oczekiwany zakres pracy. Modele wirowe zatapialne odśrodkowe charakteryzuje podwyższona odporność na wycierane. Są one przeznaczone do brudnej wody, ścieków, odwodnień czy hydrotransportu. Pompy ze wspomaganiem próżniowym znajdują szerokie zastosowanie w sytuacjach, w których konieczne jest utrzymanie procesu pompowania przy ustawieniu pomp ponad zwierciadłem pompowanego medium i realnym ryzykiem zapowietrzenia. To więc urządzenia do zadań specjalnych. Modele spalinowe są polecane w przypadkach, w których zachodzi potrzeba uniezależnienia się od zewnętrznego źródła energii. Wynajem pomp od dobrej firmy to pewność, że zostały one poddane niezbędnym testom hydraulicznym. Należy bezwzględnie pamiętać o tym, że pompy szlamowe nie mogą być stosowane do wody czystej, natomiast te do wody czystej nie mogą zostać użyte do pompowania wody brudnej. Oba typy posiadają inne parametry techniczne, różnią się od siebie konstrukcjami, rodzajami wykorzystanych do produkcji materiałów, kształtami oraz rodzajami wirnika bądź wirników.

Wynajem kompletnych systemów do pompowania ścieków

Profesjonaliści mogą pomóc również w doborze, kompletowaniu i instalacji całych przepompowni surowych ścieków, które są wykorzystywane w sieciach kanalizacyjnych komunalnych oraz przemysłowych. Przepompownie do ścieków składają się z podzespołów takich jak pompy, rozdrabniarki, armatura i urządzenia pomiarowe wysokiej jakości. Fachowcy również w tym przypadku gwarantują wsparcie na każdym etapie projektu, dostosowują najlepsze rozwiązanie do indywidualnych potrzeb klienta.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.