Dlaczego warto wybrać żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe to nowoczesne rozwiązanie, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Można je montować w domach i mieszkaniach prywatnych, a także w biurach, sklepach, hotelach czy restauracjach. Jakie zalety mają żaluzje fasadowe? Kiedy warto się na nie zdecydować?

Co to są żaluzje fasadowe?

Charakterystyczną cechą żaluzji fasadowych, czyli inaczej zewnętrznych jest system montażu, który w całości znajduje się po zewnętrznej stronie przeszklenia. To sprawia, że osoby użytkujące żaluzje nie mają styczności z elementami konstrukcji, a sterownie odbywa się za pomocą pilota lub przełączników. Podstawowe elementy żaluzji zewnętrznych to aluminiowe lamele. Mogą mieć różne kształty (przekrój poprzeczny w kształcie litery:S, C oraz Z)oraz szerokości od 65 do 90 mm. Lamele pokryte są lakierem, który zabezpiecza je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Żaluzje wyglądają nowocześnie, eliminują konieczność posiadania zasłon i firan, doskonale ograniczają przenikanie światła do pomieszczenia. To prosta konstrukcja aluminiowa, która występuje w wielu kolorach i kształtach, dzięki temu można z łatwością dopasować ją do stylu czy kolorystki obiektu. Żaluzja fasadowa nadajesię do montażu na dużych powierzchniach szklanych, a także oknach narożnych i niewielkich przeszkleniach. Można ją zastosować na budynkach nowo powstałych oraz już istniejących.

Rodzaje żaluzji fasadowych

Żaluzje zewnętrzne dzielą się na:

 • Żaluzje fasadowe natynkowe – nadają się do montażu w budynkach już istniejących, ponieważ montaż nie wymaga ingerencji w strukturę wewnętrzną ściany. W skład tego typu żaluzji wchodzi: kaseta osłonowa, szyna główna, lamele, prowadnica listwowa, belka dolna i drabinka z tasiemką. Można wybrać lamele w kształcie litery „C” bądź „Z”.
 • Żaluzje fasadowe podtynkowe – są instalowane przed oknem i zakryte warstwą ocieplenia, dlatego należy je uwzględnić na etapie projektowania domu.

Jakie zalety mają żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe ciszą się coraz większą popularnością. Mają wiele zalet, a nowoczesne technologie i szeroki wybór wzorów sprawiają, że każdy może dobrać żaluzje do swoich potrzeb. Główne zalety tego rozwiązania to:

 • Skuteczna ochrona przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów.
 • Ochrona przed nagrzewaniem się pomieszczeń w miesiącach letnich, w zimie ochrona przed utratą ciepła. Żaluzja zewnętrzna stanowi dodatkowe wspomaganie pracy klimatyzacji.
 • Duża trwałość, która wynika z zastosowanych nowoczesnych technologii oraz wysokiej jakości materiałów. Lamele i prowadnice wykonane są z aluminium, a kasety z ocynkowanej blachy.
 • Odporność na czynniki atmosferyczne tj. wilgoć, zmienne temperatury, silny wiatr, promieniowanie uv.
 • Obniżenie poziomu hałasu, przedostającego się z ulicy bądź podwórka.
 • Możliwość regulowania stopnia zaciemnienia szklanych fasad i otworów okiennych (do pełnego zaciemnienia), poprzez płynny kąt nachylenia lameli.
 • Płynne sterowanie ręczne lub sterowanie elektryczne, dopasowane do potrzeb użytkownika.
 • Łatwość regulacji, dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego.
 • Oszczędność miejsca w pomieszczeniu, żaluzje montowane są w całości na zewnątrz.
 • Szeroka gama kolorystyczna, do wyboru są kolory z palety RAL.
 • Osłony mogą być podpięte do systemu inteligentnego zarządzania domem, nadają się także do współpracy z systemem automatyki pogodowej.
 • Duża estetyka, która sprawia, że budynek nabiera oryginalnego i atrakcyjnego wyglądu.

Żaluzje fasadowe i ich akcesoria – gdzie warto je kupić?

Żaluzje fasadowe to komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie, ale muszą być dokładnie wymierzone, wykonane i prawidłowo zamontowane. Wiele firm oferuje usługę dostawy i montażu, która pozwala mieć pewność, że produkt będzie należycie działał. Wybór żaluzji warto skonsultować z ekspertem lub doświadczonym sprzedawcą, który podpowie, na co zwrócić uwagę oraz jakie rozwiązanie będzie w danym wypadku najlepsze. Na stronie https://dopasujrolety.pl/9-zaluzje dostępne są konfiguratory, pomagające wybrać żaluzje i niezbędne akcesoria, dopasować odpowiedni kolor oraz sposób sterowania.

Żaluzje zewnętrze to wygodne i nowoczesne rozwiązanie, które pomaga uchronić się przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, zapewnia komfort termiczny i wiele innych korzyści. Warto sprawdzić ofertę i wybrać osłony okienne, które poprawią komfort przebywania w pomieszczeniu.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.