Peeling enzymatyczny do twarzy – jak działa i dla kogo?

Jedną z najważniejszych czynności pielęgnacyjnych jest regularne złuszczanie martwego naskórka. Warto wykorzystywać w tym celu zwłaszcza peeling enzymatyczny do twarzy, ponieważ bardzo skutecznie rozpuszcza warstwę rogową, a jednocześnie nie powoduje nawet najmniejszych uszkodzeń powierzchniowych. Można go stosować w zaciszu własnego domu – bez konieczności odwiedzania kosmetyczki.

Bogactwo zbawiennych enzymów 

Peeling enzymatyczny występuje zazwyczaj w formie dosyć gęstej pasty, kremu, ewentualnie żelu. Od zwykłego peelingu mechanicznego różni się przede wszystkim brakiem w składzie drobinek ścierających. Dzięki temu zdecydowanie łagodniej oddziałuje na skórę. Zawiera mnóstwo cennych enzymów, takich jak choćby papaina, bromelaina, ficyna, aktynidyna czy keratolina. Cztery pierwsze są pozyskiwane z owoców, natomiast ostatni ma pochodzenie stricte biotechnologiczne. Omawiany kosmetyk w pierwszej kolejności usuwa wszelkie zanieczyszczenia, efektywnie wygładza i zmiękcza powierzchnię naskórka, wyrównuje koloryt oraz nadaje cerze zdrowego blasku. Dodatkowo ogranicza widoczność porów, eliminuje brzydkie zaskórniki i w znacznym stopniu ułatwia przyswajanie substancji odżywczych z kremów, serum, olejów lub dowolnych preparatów pielęgnacyjnych. Rezultaty jego stosowania obserwujemy po około 2 dniach od momentu nałożenia. 

Idealny wybór dla osób walczących z problemami skórnymi

Peeling enzymatyczny do twarzy posiada wyjątkowo delikatną konsystencję, w związku z czym nie wywołuje podrażnień, zaczerwienień ani innych niepożądanych skutków ubocznych. Znakomicie sprawdza się zwłaszcza w przypadku cery płytko unaczynionej, dojrzałej, nadmiernie suchej, wrażliwej na szkodliwe czynniki zewnętrzne, a także wykazującej tendencję do rumienia bądź występowania objawów alergicznych. Można go również bez obaw nakładać na skórę z zaawansowanymi zmianami trądzikowymi, wyraźnie widocznymi przebarwieniami, a nawet ropnymi krostami. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby po preparat sięgały osoby z cerą tłustą lub mieszaną. Ma on uniwersalny charakter – stanowi świetne rozwiązanie zarówno dla młodych, jak i starszych kobiet (brak bariery wiekowej). Co istotne, używany w ramach przygotowania skóry do ekspozycji na słońce gwarantuje długie utrzymywanie się naturalnej opalenizny.

Praktyczne wskazówki

Jeśli chcemy zastosować peeling enzymatyczny do twarzy we własnej łazience, to najpierw powinniśmy dokładnie oczyścić skórę za pomocą pianki, żelu lub emulsji, pamiętając o usunięciu z niej całego makijażu. Kolejny krok polega na nieznacznym zwilżeniu cery i umiejętnym rozprowadzeniu produktu poprzez wykonywanie dłońmi ruchów okrężnych. Należy go pozostawić na około 15 minut. Po upływie tego czasu wystarczy zmyć całość letnią wodą, przetrzeć powierzchnię naskórka wacikiem kosmetycznym nasączonym w toniku, a na koniec nałożyć ulubiony krem. Wskazana częstotliwość to maksymalnie dwa razy w tygodniu. Dodajmy, że istnieje kilka konkretnych przeciwwskazań do przeprowadzania omawianego zabiegu. Zaliczamy do nich m.in. infekcje bakteryjne i wirusowe, częste korzystanie z solarium, poważne rany i zadrapania, ciążę czy nasilony trądzik różowaty.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.