Odpowiednia wydajność pracowników? Wybierz owocowe czwartki!

Zatrudnienie pracowników wiąże się coraz częściej nie tylko z przydzielaniem codziennych obowiązków i realizacją celów strategicznych przedsiębiorstwa. Chodzi już o coś więcej, czyli integrację, a nawet promocję zdrowego stylu życia, aby zachować kapitał ludzki w doskonałej formie na lata. Jeżeli potrzebujesz wydajnych i zmotywowanych pracowników musisz stworzyć im jakościowe warunki realizacji zadań. Przyda się też dodatkowa, pozapłacowa zachęta przekładająca się pozytywnie na morale. Benefity owocowe, albo owocowe czwartki służące do integracji to doskonałe pomysły. Dlaczego?

Dlaczego promocja zdrowia w zakładach pracy odgrywa coraz większą rolę?

Środowisko zawodowe wpływa na funkcjonowanie człowieka i na wyrabianie pewnych nawyków. Jeżeli człowiek pracuje w miejscu, gdzie nie dba się zupełnie o kwestie BHP, o zdrowe odżywianie, a nawet toleruje różne używki to przekłada się na codzienność, wydajność, bezpieczeństwo realizacji projektów. Niektóre branże słyną wręcz z patologicznych zachowań. Z drugiej strony pojawiają się przedsiębiorstwa wprowadzające owocowe czwartki, benefity owocowe z zaleceniami dietetycznymi, praktyki uczciwej grywalizacji. A pracownicy bardzo pozytywnie odnoszą się do takich nowinek. Zdrowe odżywianie w pracy przechodzi na zdrowe odżywianie w domu, rodzinie. Benefity trafiają do rodzin pracowników, co wzbudza też szacunek do pracodawcy.

W jaki sposób pozytywnie wpłynąć na motywację pracowników, dzięki owocowym czwartkom?

Wydajność pracowników to zagadnienie bardzo skomplikowane, ponieważ wiąże się z lojalnością, jakością samego środowiska pracy, postawą pracodawcy. Jeżeli pracownik widzi, że szef docenia pracę jest w stanie się poświęcić, zostać po godzinach, zaakceptować trudniejsze okresowo warunki. Pracodawcy widzą, że zachowanie dobrego pracownika opłaca się bardziej od poszukiwania kolejnego. Poza tym owocowe czwartki umożliwiają integrację wszystkich szczebli przedsiębiorstwa. Na takim owocowym spotkaniu można nieco luźniej podyskutować z menedżerem, albo wejść do nieco większej grupy, poznać ludzi z innych działów. To znaczący wpływ na komunikację.

Dlaczego opłaca się postawić na owocowe czwartki?

  • owocowe czwartki ułatwiają integrację całych działów przedsiębiorstwa,
  • stosunkowo niski koszt zbiorowej motywacji kapitału ludzkiego,
  • często długoterminowe, pozytywne wyniki dla wyrabiania pozytywnych nawyków żywieniowych,         
  • diety owocowo – warzywne przekładają się na mniej zwolnień lekarskich,
  • szansa na zachowanie lojalnych pracowników w przedsiębiorstwie, dzięki benefitom.

Czy inwestycja w benefity się opłaca?

Owocowe czwartki to praktyka występująca w największych korporacjach i świadomych przedsiębiorstwach o różnej skali. To narzędzie, które działa, krótko mówiąc. Przyjrzyj się sprawdzonym rozwiązaniom, przetestuj owocowe benefity, porozmawiaj z pracownikami w celu podsumowania wyników. Owocowe czwartki stanowią bardzo prozdrowotny rytuał, motywują kadrę i dają znacznie lepszy klimat wykonywania obowiązków zawodowych.

Abonament na owoce i warzywa do biura zamówisz na stronie: https://owocewpracy.pl/

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.