Nowy procesor Apple M2 – wszystko co musisz o nim wiedzieć

W ostatnim czasie na rynku pojawił się nowy procesor Apple M2, który znajdziemy przede wszystkim w urządzeniu MacBook Air. Zyskał już uznanie oraz popularność. W dzisiejszym artykule opowiemy zatem więcej o tym fenomenie, przedstawimy jego różnice względem wersji M1 oraz pokażemy, dlaczego warto stawiać na Apple M2.

Początek procesorów Apple

W 2020 roku Apple zaczęło coraz bardziej odchodzić od procesorów Intel na rzecz własnych. Właśnie wtedy pojawił się Apple M1. Chodziło bowiem o to, by wszystkie komponenty w komputerze były zaprojektowane w pełni przez firmę Apple. Dzięki temu urządzenia mogły cieszyć użytkowników lepszą wydajnością i komfortem użytkowania.

Apple M1 posiadał podobną architekturę, jaką można było znaleźć w innych urządzeniach Apple (jak iPada, iPhone czy Apple Watch). Jednak ta była nieco inna i została stworzona właśnie na potrzeby MacBook. Dzięki tej zmianie procesorów komputery Mac mogły bardziej rozwinąć swój potencjał i dać użytkownikowi znacznie więcej.

Okazało się, że nawet najprostszy i najtańszy MacBook Air posiada teraz możliwości, jakich nie mógł osiągnąć nigdy z procesorami Intela. Od tej pory na jednym ładowaniu można było pracować nawet 20 godzin bez przerwy. Aplikacje włączały się bez najmniejszego problemu, komputer był odpowiednio chłodzony. Układy Apple posiadają lepszą zdolność termalną.

A co ma do zaoferowania Apple M2?

Procesory Apple M2 to lepsze rozwiązanie niż M1. Są o wiele mocniejsze (posiadają 8-rdzeniowy GPU), a do tego 10 rdzeni graficznych. Przez to już na początek prezentują się o wiele lepiej od poprzednika, który i tak był całkiem mocny.

Nowy proces został rozbudowany do nawet 24GB RAM, a więc o osiem więcej od M1. Podobnie wygląda to w kwestii rdzeni obliczeniowych (4 wydajnościowe i 4 energooszczędne). Sama wydajność jest także na o wiele wyższym poziomie. Procesor zyskał aż o 18%, a grafika nawet 35%. Wszystko razem przekłada się na o wiele lepszą pracę z urządzeniem wyposażonym w Apple M2.

Trzeba przyznać, że praca na takim komputerze idzie o wiele sprawniej, płynniej. Nic się nie zacina, wszystko niemalże śmiga. Obecnie jednak Apple M2 znajdziemy przede wszystkim w dwóch komputerach: MacBook Pro (13 cali, różnicą jest jedynie procesor) oraz MacBook Air M2 (zaprojektowany całkowicie pod nowy procesor).

Podsumowanie

Jeśli nie korzystamy z naszego komputera do zadań specjalnych, a jedynie na użytek domowy i biurowy, to komputery M1 zdecydowanie nam wystarczą. Są szybkie, sprawne i skuteczne. Nawet nie zauważymy zbytnio różnicy między nimi a M2

Nowy procesor Apple M2 nadaje się przede wszystkim do pasji, jak obrabianie filmów, muzyki, korzystanie z bardziej wymagających aplikacji np. do tworzenia gier komputerów. Jest to zatem idealny procesor dla każdemu, komu zależy na grafice i dobrej wydajności.

Apple M2 to dowód na to, że Apple dba o swoje urządzenia i pragnie dawać swoim użytkownikom to, co najlepsze. Dlatego projektuje jak najbardziej wydajne układy, które spełniają oczekiwania każdego.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z iDream.pl

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.