Najtańsi dostawcy energii elektrycznej w Polsce

Ostrożne szacunki mówią, że w roku 2022 odnotujemy jedne z najwyższych podwyżek cen energii elektrycznej w historii Polski. Już teraz wiele gospodarstw domowych i firm myśli o zmianie dostawcy prądu, szukając najlepszych na rynku ofert.

Jeśli i ty chcesz dokonać zmian w dostawie prądu, koniecznie zapoznaj się z informacjami, które dla ciebie przygotowaliśmy na stronie https://www.enea.pl/pl/dladomu/oferty-dla-domu/dopasuj-oferte.

Jak dopasować energię elektryczną do swoich potrzeb?

Gospodarstwa domowe mają inne potrzeby energetyczne od firm. A i te mogą się między sobą różnić, choćby z uwagi na liczbę domowników. Dlatego też trudno jednoznacznie wskazać jedną najlepszą ofertę dla każdego klienta. Mając to na uwadze, Enea przygotowała specjalny konfigurator, dzięki któremu znajdziemy najlepsze oferty dla swoich potrzeb. Liczne korzyści, które dzięki nim można uzyskać, to np. gwarancja ceny czy niska opłata handlowa. Jak należy korzystać z konfiguratora, który został nam przedstawiony na ww. stronie?

  1. Na konturowej mapie Polski wskaż obszar, na którym zamieszkujesz. Dowiesz się wtedy czy jest on w zasięgu działania Enea, czy poza nim.
  2. Następnie przejdź od kroku 2, czyli wybierz aktualnego dostawcę prądu oraz określ, jaki rodzaj oferty Cię interesuje — łączona lub tylko na tani prąd.
  3. Wybierz swoją ofertę — sam zdecyduj czy interesuje cię umową z gwarantowaną ceną prądu, czy może z innymi korzyściami.

Czy istnieje coś takiego jak tania energia dla domu?

Nie ulega wątpliwości, że ceny energii, w tym prądu i gazu rosną w szybkim tempie. Jest kilka sposobów, by płacić mniej za energię. Ograniczenie jej zużycia, wymiana sprzętów na bardziej energooszczędne, a w końcu i zmiana dostawcy energii elektrycznej dla firmy lub domu. Warto wiedzieć, że pierwsza zmiana sprzedawcy jest bezpłatna i tak naprawdę związane z tym formalności ograniczone są do minimum. Podpisać umowę możemy online, bez wychodzenia z domu, a niższe rachunki będą się pojawiać już od następnego okresu rozliczeniowego.

Przerwy w dostawie prądu — dowiedz się jak ich uniknąć

W mediach coraz częściej można spotkać się z opiniami, że zimą mogą pojawiać się krótsze lub dłuższe przerwy w dostawie prądu. Niestety jest to prawda i nie można wykluczyć takich sytuacji. Jednak powodów tego może być wiele. Zimą najczęstszą przyczyną są jednak zerwania napowietrznych linii przesyłowych, powodowane walącymi się pod naporem śniegu drzewami. W niektórych regionach kraju zimą pojawiają się także bardzo silne wiatry, również mające swój udział w niszczeniu sieci energetycznych.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.