|

Zaniemyskie Bitwy Morskie 2022: Teresa Werner, Capitan Folk, Stachursky [ZAPROSZENIE]

Po przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi powracają Zaniemyskie Bitwy Morskie, które odbędą się w sobotę 30 lipca w amfiteatrze Zaniemyśl nad jeziorem Raczyńskim.

Sobota, 30 lipca:

 

15:00 Ptasi Bal – kolorowe animacje dla dzieci

16:00 Skarbnica Talentów

16:15 Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Biblioteki Publicznej

16:45 Pokaz powietrzny ORLEN Grupa Akrobacyjna ŻELAZNY

Największa, a zarazem najdłużej i nieprzerwanie działającą cywilną grupą akrobacyjną w historii polskiego lotnictwa. Założona z miłości do lotnictwa i pasji do latania akrobacyjnego oraz zespołowego. Zainspirowana przedwojennymi pilotami, którzy przetarli podniebne szlaki polskiej zespołowej akrobacji, takimi jak słynna trójka Bajana.

17:10 Teresa Werner

Artystka, piosenkarka. Od 16 roku życia związana z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Ślązaczka pochodząca z Nakła Śląskiego. Występowała na najbardziej prestiżowych scenach świata między innymi na Broadway’u i w Carnegie Hall w Nowym Yorku. W 1991 roku reprezentowała Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” na festiwalu piosenki ludowej w Republice Południowej Afryki, na którym zajęła 1 miejsce. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1998 roku odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2013 roku wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Autorka tekstów. W swoim dorobku artystycznym posiada płyty o statusie złotym i platynowym.

18:30 Wokalistki z Gminnego Ośrodka Kultury

19:00 Capitan Folk

Połączenie dwóch nurtów muzycznych – biesiada i rytmy wojskowe. Jest to pierwszy tego typu projekt na polskim rynku dance. W repertuarze znajdują się zarówno najpopularniejsze melodie na przykład “Katiuusza”, “Hej sokoły”, “Karczmareczka” jak i również autorskie nagrania. Całość jest utrzymana w klimacie folk.

21:00 Stachursky

Piosenkarz śpiewający muzykę z pogranicza gatunków pop i dance, w tym także disco polo oraz muzyki klubowej. Sprzedał w Polsce wiele kaset i płyt CD. Jest posiadaczem złotych płyt za albumy “Finał”, “Wspaniałe polskie przeboje” i “2009” oraz platynowych płyt za albumy: “1996”, “Urodziłem się aby grać”, “1999”, “Moje najlepsze piosenki” oraz single: “Kieliszki” i “Essa”, oba nagrane w duecie z BBX-em.

22:30 Pokaz laserowy Visual Sensation

22:45 DJ Woytas

 

Wejście na terem imprezy płatne 10 zł (możliwa płatność kartą), dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.