Maraton kolarski Solid MTB Maraton

W Dąbrowie odbył się maraton kolarski Solid MTB Maraton

Solid MTB to cykl wyścigów kolarstwa górskiego, które odbywają się w Wielkopolsce. Wydarzenie w Dąbrowie było 9 z 12 planowanych etapów maratonu. Oprócz dorosłych, udział mogli zabrać też najmłodsi. Miejsce zawodów odwiedził również Burmistrz Śremu Adam Lewandowski, gdzie zabrał głos motywując tym kolarzy do pełnego zaangażowania.

Na starcie niedzielnego wyścigu stanęło 294 zawodników. Rywalizowali oni na trzech dystansach: giga (62 km), mega (42 km) i mini (22 km). Trasy zostały poprowadzone przez lasy i malownicze nadwarciańskie tereny w okolicach Dąbrowy i Grodzewa. Na dystansie giga najszybszy był Hubert Semczuk. Z kolei Mikołaj Jurkowlaniec zdobył pierwsze miejsce na dystansie 22 kilometrów, a na najkrótszej z tras najlepszy był Marcin Bystry.

Więcej informacji na stronie: solidsport.pl