Czym różnią się e-papierosy od podgrzewaczy do tytoniu

Wiele osób chcąc zamienić klasyczne papierosy, sięga po podgrzewacze do tytoniu lub e-papierosy. Urządzenia te chociaż są podobne wizualnie, to różnią się między sobą. Oba jednak stanowią lepszą dla zdrowia alternatywę, przy jednoczesnym dawaniu przyjemności z inhalacji palącemu. Czym jest e-papieros i jak wypada na tle podgrzewacza?

Jak działa e-papieros?

E-papieros to niewielkie urządzenie, które składa się z ustnika, grzałki, baterii oraz liquidu. To płynna substancja, która składa się z wody, substancji smakowych, nikotyny oraz substancji odpowiedzialnych za powstawanie mgiełki. Aerozol zawiera około 10 szkodliwych substancji. Jeżeli korzystasz z tego rodzaju urządzenia, to warto wybierać liquidy, które nie zawierają diacetylu. Substancja ta prowadzi do trwałego uszkodzenia oskrzeli. W mgiełce można znaleźć duże ilości glikolu propylenowego i gliceryny, które powodują kaszel oraz suchość w gardle. Aldehyd octowy, aceton, akroleinę czy formaldehyd również występują w mgiełce, ale ich stężenie jest znacznie mniejsze niż w przypadku klasycznych papierosów. Nie zawiera dymu ani sadzy, co pozwala również ograniczyć wystąpienie negatywnych skutków biernego palenia. Przebywając z osobą, która wapuje, wdycha się jedynie parę wodną, pozbawioną tlenku węgla czy nikotyny, co udowodniły badania naukowe. Rolą e-papierosa jest podgrzanie płynu do odpowiedniego zakresu temperatur. W zależności od modelu zakres może dotyczyć od 100 do 250 stopni. Płyn jest pobierany ze zbiornika i jest podgrzewany przez element grzewczy, następnie odparowuje, a użytkownik może pobrać go przez ustnik.

Podgrzewacze do papierosów

Podgrzewacze do tytoniu również mają niewielki rozmiar, grzałkę oraz akumulator. Nie mają jednak zbiornika na liquid oraz ustnika. W komorze z systemem podgrzewania umieszcza się odpowiedni wkład. W zależności od rodzaju znajdziesz zarówno wersje tytoniowe, jak i nowoczesne, beztytoniowe warianty od https://nexus.cool/. Podobnie jak w e-papierosach palacz inhalując się, wypuszcza z ust parę wodną, która nie jest szkodliwa dla otoczenia. Wkłady do podgrzewaczy mogą mieć różne smaki, co w przypadku osób, które lubią na przykład mentolowe warianty, z pewnością będzie satysfakcjonujące. Szczegóły dotyczące wyjątkowych aromatów znajdziesz tutaj:  https://nexus.cool/aktualnosci-nexus/do-podgrzewaczy-tytoniu-iqos-pasuja-wszystkie-smaki-nexus/. W przypadku korzystania z podgrzewacza nie wydzielają się szkodliwe substancje smoliste czy gryzący dym, który szkodzi układowi oddechowemu. Dodatkowo warianty bez soli nikotynowych świetnie sprawdzają się u osób, które ograniczają lub chcą ostatecznie rzucić palenie. Taka alternatywa pozwala zaspokoić chęć sięgnięcia po papierosa. Więcej na temat rzucania palenia przy korzystaniu z podgrzewacza dowiesz się tutaj: https://nexus.cool/aktualnosci-nexus/rzucanie-palenia/jak-skutecznie-rzucic-palenie/.

Chociaż jeden i drugi zamiennik klasycznych papierosów wydają się z pozoru podobne, bo ich zadanie jest podgrzanie wkładu lub płynu, zapewniają nieco inne doznania. Wszystko zależy od preferencji użytkownika. Z pewnością włożenie wkładu jest sprawniejsze i szybsze niż wlanie liquidu do zbiorniczka. Dodatkowo nowoczesne podgrzewacze potrafią podgrzać nawet do 15 sztuk wkładów, gdzie baterię w e-papierosie trzeba ładować częściej.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.