Trzecia edycja turnieju Capchem Cup już za nami! Poznajmy zwycięzców

Dwa dni zmagań najmłodszych pasjonatów piłki nożnej z regionu już za nami. O puchar trzeciej edycji Capchem Cup walczyło 48 drużyn, jednak to reprezentanci Warty Śrem, Orliku Miłosław i Akademii Piłkarskiej Reissa z Gostynia wywalczyli w Śremie pierwsze miejsca w swojej kategorii wiekowej.

Capchem Cup to turniej piłkarski organizowany przez klub sportowy Warta Śrem we współpracy z firmą Capchem Poland, budującej w tym mieście zakład elektrolitu. Tegoroczna trzecia edycja wydarzenia zgromadziła na nowo otwartym stadionie miejskim aż 570 zawodników, którzy przez dwa dni sportowych zmagań walczyli o miano zwycięskiej drużyny.

Nasz czerwcowy turniej już na stałe zagościł w kalendarzu sportowych rozgrywek nie tylko drużyn z Wielkopolski, ale sąsiadujących z naszym województwem regionów, o czym świadczy liczba uczestników. Tegoroczne rozgrywki pokazały, że zainteresowanie piłką nożną jest bardzo duże, a dla wielu zawodników nie była to pierwsza edycja turnieju – podkreśla Dominik Sworowski, prezes Warty Śrem.

Turniej został podzielony na dwie części, a sami zawodnicy zmierzyli się w dwóch systemach gry – 7×7 dla kategorii Orlik oraz 5×5 dla najmłodszych roczników z kategorii Żak. Mecze rozgrywały się równocześnie na ośmiu boiskach znajdujących się na stadionie miejskim.

Pierwszy dzień sportowych rozgrywek miał na celu wyłonienie drużyn, które nazajutrz miały zawalczyć między sobą o puchar turnieju. Reprezentanci zespołów z Wielkopolski oraz województwa łódzkiego, m.in. z GKS Bedlno pokonali swoich przeciwników, awansując do finałowych niedzielnych rozgrywek.

Drugiego dnia turnieju, po zaciętej rywalizacji na boisku, poznaliśmy zasłużonych zwycięzców – zawodników Warty Śrem, Orlika Miłosław, Akademia Piłkarskiej Reissa z Gostynia. Każda drużyna odpowiadała wybranej kategorii wiekowej – uczestnikom w wieku 8-11 lat. Po finałowym spotkaniu wszyscy zawodnicy zostali wyróżnieni pamiątkowymi medalami oraz upominkami przez organizatorów turnieju – Wartę Śrem oraz firmę Capchem Poland.

Z radością obserwujemy zapał młodych osób do aktywności sportowej. Turniej z roku na rok pokazuje, że coraz więcej zawodników czerpie satysfakcję z piłkarskiej rywalizacji. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy wesprzeć ich w rozwijaniu umiejętności. Wydarzenie było również dobrą okazją do rozmów o bezpieczeństwie podczas wakacji, które właśnie się rozpoczęły – mówi Joanna Pawlicka, Project Site Manager z Capchem Poland.

Podczas turnieju tradycyjnie obecni byli również ratownicy z miejsko-powiatowego oddziału WOPR w Śremie oraz strażacy z OSP Pysząca. W wyznaczonych strefach młodzi zawodnicy oraz kibice mogli porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie oraz pierwszej pomocy.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.