|

Śmiertelny wypadek na drodze Śrem-Kórnik. Trzy osoby w szpitalu w tym małe dziecko.

Wczoraj, 9 czerwca na drodze relacji Śrem – Kórnik, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący Oplem Tigra na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z Fordem Transitem, którym podróżowało pięć osób. W wyniku zdarzenia kierujący oplem poniósł śmierć na miejscu.

9 czerwca br., o godz. 09.05, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze relacji Śrem – Kórnik.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku, kierujący samochodem osobowym marki Opel Tigra, 19-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, jadąc od strony Kórnika w kierunku Śremu, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym Fordem Transitem, którym kierował 38-letni mieszkaniec powiatu śremskiego.

W wyniku zdarzenia kierujący oplem poniósł śmierć na miejscu. Kierujący fordem był trzeźwy, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Ponadto do szpitala przetransportowano jeszcze troje pasażerów busa, w tym Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym niespełna dwuletnią dziewczynkę.

Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu celem przeprowadzenia badań sekcyjnych.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.